Youtube 10 Bin Moderatör Aldı

tarafından
88
Youtube 10 Bin Moderatör Aldı

Youtube 10 Bin Moderatör Aldı

Youtube Her gün Büyüyor

Youtube Aylık 300 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Tartışmasız internetin en büyük video izleme ve yayınlama platformu Youtube. Kurulduğu günden bu yana istikrarlı bir şekilde büyüme gösteren mecra, özellikle canlı yayın yapılmasına izin verdikten sonra ciddi bir popülerliğe kavuştu. Broadcast etkinliğinde konuşan Youtube CEO’su Wokcicki Youtube’un her ay 300 milyon yeni kullanıcıya ulaştığını söyledi.

Bu kadar istikrarlı ve hızlı bir şekilde büyüyen Youtube üzerinde doğal olarak bazen kontrol zaafları da meydana gelmekte. Özellikle istenmeyen içeriklerin yayınlanması konusunda mevcut algoritmalar yetersiz kalabiliyor. Her ne kadar bu algoritmalar öğrenebilir yapay zekaya sahip olsalar da gerçek insanın yerini en azından şu anda tutamıyorlar.

Youtube 10 Bin Moderatör Aldı

Youtube 10 Bin Moderatör Aldı

Bu sebepten dolayı Youtube tam 10 Bin yeni moderatörü bünyesine kattı. Bu moderatörler Youtube üzerine eklenen videoları tamamen manuel yöntemlerle kontrol ederek herhangi bir sakıncalı içerikle karşılaştıklarında gerekeni yerine getirecekler. Aynı durum için geçen sene Facebook da kendi bünyesine moderatörler katmıştı. Ancak oradaki asıl gören canlı yayında intihar olaylarının önüne geçilmesiydi.

Youtube’a her dakika 400 saatlik içerik yüklenmekte. Bu şekilde büyüyen bir mecra için de işini sıkı tutmak önemli bir durum. Ülkemiz de Youtube son derece revaçta. Özellikle yerli Youtuberlar insanlar tarafından ilgi ile takip ediliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan Enes Batur ile ilgili yazdığım yazıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

Bir önceki yazımız olan Alex Ferguson Hastaneye Kaldırıldı başlıklı makalemizde Alex Ferguson Beyin Kanaması Geçirdi, Alex Ferguson hastalığı ve Alex Ferguson Hastaneye Kaldırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.