Yerli Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor

tarafından
69
Yerli Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor

Yerli Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor

İletee Whatsapp’ı Yenebilecek mi?

İletee Ne Zaman Çıkacak?

Uzun bir süredir ara ara gündeme gelen yerli ve milli mesajlaşma uygulamasının adı en sonunda açıklandı. İletee adını taşıyan bu yeni uygulama güvenliği ile kullanıcılara lanse ediliyor. Ancak şu an için ne kadar güvenli olduğu da merak konusu.

İletee uygulamasının Whatsapp’ın tüm özelliklerinden daha fazla özelliği sahip olacağı belirtiliyor. Uyguma sunucularının tamamının da Türkiye’de bulunması uygulamanın güvenli olduğunun bir kanıtı gibi gösteriliyor. Ancak serverların Türkiye’de bulunması verilen çalınmayacağının garantisini vermiyor.

İletee hakkında yapılan açıklamanın zamanlaması da çok manidar. Özellikle Facebook’un üyelerinin bilgilerini çaldırmasından hemen sonra yeni ve yerli bir mesajlaşma uygulamasının piyasaya çıkacağı haberinin yapılması üstelik bu haberlerde de sürekli olarak güvenliğe vurgu yapılması biraz da uygulamanın mevcut ortamdan faydalanma çabasında olduğunun da bir göstergesi.

İletee uygulamasının 2018’in yaz aylarında piyasaya çıkması bekleniyor. Bununla birlikte yerli bir telefon üreticisiyle de anlaşılarak uygulamanın bu telefonlara yüklenmesi sağlanacak. Elbette insanlar uygulamayı kullanmadan memnun olup olamayacaklarını bilemezler. Ancak geçmişte buna benzer yapılan bazı yerli mesajlaşma uygulamaları belirli bir kesimin kullanımının dışına çıkamamıştı. Piyasada Whatsapp gibi gerçekten tekel sayılabilecek bir mesajlaşma uygulaması varken insanların Whatsapp’dan vazgeçip bu yerli uygulamayı kullanıp kullanmayacağı da merak konusu.

Bir önceki yazımız olan Şenol Güneş’in Sağlık Durumu başlıklı makalemizde Fenerbahçe Beşiktaş Maçı Tatil Edildi, Şenol Güneş’in Sağlık Durumu ve Türkiye Kupası Yarı Final Maçı Tatil Edildi hakkında bilgiler verilmektedir.