WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası ve Çözümü

tarafından
51
WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası ve Çözümü

WordPress Zamanlama Kaçırıldı Hatası ve Çözümü

WordPress’in en iyi özelliklerinden bir tanesi de yayınlamak istediğiniz yazıyı önceden yazmış olsanız dahi yayınlanması için dilediğiniz ileri bir tarihi seçmenize olanak tanıması. Bu sayede istediğiniz kadar yazıyı yazıp yayınlanması için tarih sırasına alabilirsiniz. Ancak bazen bu durum düzgün bir şekilde işlemez ve yayınlanması için tarihi ve saatini ayarladığınız yazınız o tarih ve saatte yayınlanmaz. Bu durum WordPress kullanıcıları arasında sıkça görülmekte. WordPress tarafından bu hatanın neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ve bu sebepten dolayı WordPress zamanlama kaçırıldı hatası için bir çözüm üretilebilmiş değil. Çoğu insan bunu göze alarak ileri bir tarihte yazılarının yayınlanması için ayarlamaya devam ediyorlar. Elbette bu durum beraberinde de yazılarınızın gerçekten yayınlanıp yayınlanmadığını görmek için sürekli olarak kontroller gerçekleştirmenize sebep oluyor.

Wordpress Missed Schedule Plugin

WordPress Missed Schedule Plugin

WordPress Missed Schedule Eklentisi

Bu durumun farkında olan eklenti geliştiricileri hemen duruma müdahale ederek bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayan eklentiler geliştirmeye başladılar. Bu eklentiler arasında Missed Schedule isimli eklenti şu anda en çok kullanılan eklentiler arasında. Aslında eklentinin yaptığı işlem çok basit. Eğer bir sebepten dolayı yayınlanamamış bir yazı olursa eklenti bunu sizin yerinize düzenli olarak kontrol ediyor ve yayınlanmamış bu eklentiyi hemen anında yayınlıyor. Ancak bu durum arka planda biraz işlem yapılması anlamına geliyor. Çünkü eklenti ortalama 15 dakikada bir zamanı kaçırılmış bir içerik olup olmadığını kontrol eder. Eğer zamanı geçmiş birden fazla yazı varsa tek seferde on içeriğe kadar yayına alabilir. Bu durum olmaz demeyin çünkü bazı büyük internet siteleri gün içinde yayınlanması için onlarca içerik girebiliyorlar. Bu da bazı durumlarda hiçbir içeriğin zamanında yayınlanmaması anlamına gelmekte.

WordPress Zamanlama Ne Zaman Düzelecek?

WordPress tarafından da zamanlamanın kaçırılması konusunda şu ana kadar herhangi bir düzenleme üretilebilmiş değil. Bu aynı zamanda zamanlama kaçırılmasının sebebinin de tam olarak bilinmediğini ortaya koyuyor. Bu durum şu anda en önemli WordPress hatalarının arasında gelmekte. Hatanın ilk olarak ortaya çıktığı sürümde kısa bir süreliğine zamanlama olayı devre dışı bırakılmıştı. Ancak bu durum sitesinde zamanlanmış yüzlerce yazı bulunan insanları bir anda sıkıntıya düşürdü. Bunun peşinden de hemen yeni bir güncelleme ile zamanlama özelliği geri getirildi. Ancak ne olursa olsun hala düzgün çalıştığını söylemek doğru olmayacaktır. Eğer ne WordPress’e ne de bu tarz eklentilere güvenmiyorsanız, gün içerisinde sadece bir iki adet yazı yayına vermeniz gerekiyorsa bunun için zamanlama aracını kullanmayabilirsiniz. Şu anda en garanti ve sorunsuz yöntem bu olarak görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.