WordPress “category” etiketi nasıl silinir?

tarafından
102
WordPress “category” etiketi nasıl silinir?

Merhaba arkadaşlar, bloguma hepiniz hoşgeldiniz. Bu blogumda ilk #Anlatım serisindeki yazım. Umarım sizlere bu serilerimde hep faydalı olacağım. Bugün ki konumuza gelecek olursak WordPress’te çıkan “category” etiketi. Daha da açacak olursak “siteadi.com/category/haber” gibi adres çubuğunda “category” yazan kısmı nasıl kaldıracağımız konusunda sizlere bilgiler vereceğim. Umarım faydalı bir yazı olur, isterseniz hemen başlayalım.

WordPress’te bunu kaldırabilmeniz için her hangi bir kodlama işlemine gerek yoktur. Sadece bir tane eklenti ile bu sorunu çözebilirsiniz. Peki bu etiketi kaldırmak siteye zarar verir mi? Tabii ki hayır. Tam tersine google aramalarınızda siteniz gözükürken 8 kelimeden kurtulur ve yazı linkinizde +8 index karakterine yer açılır ve bu da SEO için iyi dir aslında. İsterseniz eklenti ile bunu nasıl halledebileceğinizi gösterelim.

WordPress sitemize giriyoruz. Eklentiler kısmına tıklıyoruz. Eklentiler’de arama kısmına “Wp No Category Bases” eklenti ismini yazıyoruz ve aşağıdaki görselde ki gibi çıkan eklentiyi kuruyoruz.

Aşağıdaki görselde benim blogumda kurulu olduğu için “Yükle, Etkinleştir” gibi ibareler yer almamakta. Siz de yukarıdaki eklenti ismini aratıp yüklediğinizde Etkinleştir dedikten sonra başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Otomatik olarak “category” ibaresi kalkacaktır.

Evet arkadaşlar sizlere bu blog yazımda WordPress’te çıkan “category” etiketi. Daha da açacak olursak “siteadi.com/category/haber” gibi adres çubuğunda “category” yazan kısmı nasıl kaldıracağımız konusunda sizlere bilgiler verdik. Umarım faydalı olabilmişizdir, bir sonraki yazılarımızda görüşmek üzere; hoş çakalın!