Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

tarafından
59
Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Kolay Whatsapp Web Kullanımı

Whatsapp Web Nedir?

Çoğumuz Whatsapp kullanırken sürekli olarak telefonu elimize alıp mesajımızı atıp telefonu tekrar masaya bırakmanın ne kadar sıkıntılı bir durum olduğunu biliyoruz. O anda elimizin altında bir bilgisayar varsa bunu neden bilgisayar üzerinden yapmayalım? Bu şekilde daha az efor sarf ederiz. İşte Whatsapp yönetimi bunu fark etmiş olacak ki Whatsapp Web özelliğini geliştirdi. Whatsapp Web ile tarayıcımızı kullanarak insanlarla Whatsapp üzerinden mesajlaşabiliyoruz. Bu sayede telefonumuzu sürekli olarak elimize almamız da gerekmiyor.

Whatsapp Web kullanmak oldukça kolay. Ancak bunun için telefonumuzda kablosuz ağ bağlantısı ya da telefonumuzun kendi internetinin açık olması gerek. Bir başka deyişle telefonumuzda her halükârda internet olacak. Aynı zamanda telefonumuzda Whatsapp’ın son sürümü olması gerekiyor. İlk yapmamız gereken bilgisayarımızın tarayıcısına https://web.whatsapp.com adresini yazmak. Bu adrese giriş yaptıktan sonra ekranda bir barkod göreceksiniz. İşte bu barkodu telefonumuzdan okutup bilgisayar ile telefonumuzu eşleştirmemiz gerekiyor.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Telefonumuzdan Whatsapp’ı açıp sağ üst menüye tıklayarak buradan Whatsapp Web seçeneğini seçiyoruz. Ekrana barkod okutma kısmı gelecek. Bu barkod okutma kısmına bilgisayarımızın ekranında çıkan barkodu okutuyoruz. Yani telefonumuzu bilgisayarın ekranına tutarak bu işlemi yapmamız gerekiyor. Ekrandaki barkodu telefonumuza okuttuktan hemen sonra tarayıcımızda Whatsapp açılacaktır. Bu ekran telefonda kullandığımız Whatsapp ekranının daha gelişmiş halidir. Bu barkod okutma işlemi ara ara sizden tekrar istenebilir. Whatsapp Web kullanabilmek için telefonunuzda internet bağlantısı olması gerektiğini unutmayınız.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki videodan alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ERP Nedir? başlıklı makalemizde erp açılımı, erp modülleri ve erp nedir ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.