Whatsapp İçin Casus Yazılım Yapıldı

tarafından
75
Whatsapp İçin Casus Yazılım Yapıldı

Whatsapp İçin Casus Yazılım Yapıldı

Chatwatch Sizi Takip Ediyor

Whatsapp Uygulamasını Açmak Dahi Sizi Ele Veriyor

Son zamanlarda sosyal medyadaki veri hırsızlığı gündemi fazlasıyla meşgul ediyor. Bununla birlikte kişisel bilgileri de çalan GetContact yazılımı da son zamanlarda damgasını vurdu. GetContact ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz. Şimdi ise çok farklı bir uygulama Whatsapp üzerinden sizi takip etmeye başladı. Bu uygulama aile yıkacak cinsten bir uygulama ve son derece tehlikeli.Chatwatch adın taşıyan uygulamayı telefonunuza kurduğunuz zaman Whatsapp listenizdeki kişileri takip edebiliyorsunuz. Üstelik bu takip işlemi yüzeysel bir takip değil. Tamamen size raporlar sunarak bu takibi gerçekleştiriyor. Peki, Chatwatch sizi nasıl takip ediyor? Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki Whatsapp üzerinde kendinizi gizlemeye çalışsanız da, mavi tık ve son görülme özelliklerini kapatsanız da Chatwatch için bunlar önemli değil. Chatwatch bir hafta boyunca sizi takibe alıyor. Bu takip sonucunda Whatsapp kullanımınıza bağlı olarak sabah kaçta kalktığınızı, akşam kaçta yattığınızı, gün içinde kaç saat Whatsapp üzerinde vakit geçirdiğinizi sizi takip eden kişiye ulaştırıyor.

Chatwatch’ın casusluk özellikleri bunlarla sınırlı değil. Sizi takip eden kişinin listesinde sizin sohbet ettiğiniz kişi de kayıtlıysa o zaman iş çok daha kötü sonuçlara varabiliyor. Çünkü uygulama kesin olmamakla birlikte sizi takip eden kişiye sizin kiminle sohbet ettiğinize dair olasılıklar da sunuyor. Bunu yaparken de aynı dakikalarda online olma ve aynı süre aralığında online kalma bilgilerini karşılaştırıyor.Chatwatch’ın bu özelliklerini kullanabilmek için aylık 2 dolarlık bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak gerçekten ciddi anlamda şüpheleriniz varsa bu ücret size pahalı gelmeyecektir. Bu ücreti ödedikten ve casusluğa başladıktan sonra ilk sonuçları 1 hafta sonra almaya başlıyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Renault ve Nissan Birleşiyor mu? başlıklı makalemizde Renault ve Nissan Birleşince Yeni Marka Ne Olacak?, Renault ve Nissan Birleşiyor ve Renault ve Nissan Markaları Tarih mi Oluyor? hakkında bilgiler verilmektedir.