Turkcell’den Avea’ya TL Nasıl Gönderilir?

tarafından
4416
Turkcell’den Avea’ya TL Nasıl Gönderilir?

Turkcell’den Avea’ya TL Nasıl Gönderilir?
Bir hattan başka bir hatta TL göndermek önceden mümkün değildi. Günümüzde ise, yeni sunulan alternatifler sayesinde bir hattan başka bir hatta TL transferi yapılabilmektedir. Avea hattındaki kişilere para transferi yapabilmeniz için, 9235 numarasını aramanız gerekmektedir. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda, bunun için adım adım yönlendirilirsiniz. Müşteri temsilcisine bağlanmak dışında, kısa mesaj yöntemiyle TL transferi yapabilirsiniz. TL almak istediğiniz kişinin telefon numarasını yazarak bir boşluk bırakırsanız, almak istediğiniz miktarı da yazdıktan sonra 9233’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu vesileyle TL talebiniz karşı tarafa iletilir. Karşı taraf onayladığı takdirde, istediğiniz TL hattınıza yüklenecektir.

  Avea’dan Turkcell’e TL Nasıl Gönderilir?

Avea hattınızdan Turkcell ya da farklı bir hata sahip kişiye TL göndermek isterseniz, kısa mesajla TL göndermek istediğiniz numarayı yazarak, boşluk bırakıp transfer etmek istediğiniz TL miktarını yazın. 9235 numarasına kısa mesaj gönderdiğinizde TL transferiniz gerçekleşir. Bu durumda TL sizin hesabınızdan kesilerek karşı tarafa aktarılacaktır. Faturalıysanız gönderdiğiniz miktar faturanıza yansıyacaktır. Mesajı yolladıktan sonra size bir onay mesajı yollanacaktır. Bu mesajı yazıp cevapladığınızda göndermek istediğiniz miktar hattınızdan kesilerek, karşı tarafa yüklenir. Onay mesajınız geldiğinde 30 dakika içerisinde cevaplamanız gereklidir. Cevaplamazsanız, işlem iptal edilir. Bunun dışında online işlemler ile de, istediğiniz kişiden TL isteyebilir ve istediğiniz kişiye TL gönderebilirsiniz. İnternet aracılığıyla da bu işlemleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

 Turkcell’den Avea’ya TL Transfer Yöntemleri:

Turkcell’den Avea’ya TL transferi yapabilmek için 3 farklı yöntem kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki 532’yi arayarak müşteri temsilcinizden yardım alarak, transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İkinci yöntem, internet üzerinden müşteri şifresi veya telefon numarası ile giriş yaparak yapacağınız transfer işlemidir. Üçüncü yöntem ise, kısa mesaj ile TL transferidir. Başında 0 olmadan TL göndereceğiniz numarayı yazıp boşluk bırakarak, göndermek istediğiniz miktarı yazarak 8888’e gönderip, onay mesajınızı cevaplayın. İşleminiz tamamlanmıştır..

 

Bir önceki yazımız olan iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Apple bedava mesajlaşma, apple imessage ve iMessage hakkında bilgiler verilmektedir.