Tramer Nedir?

tarafından
112
Tramer Nedir?

Tramer Nedir?

Araç Tramer Sorgulaması

SMS ile Tramer Sorgusu

Pek çoğumuzun ehliyeti var. Bütçemize uygun bir de araba almak hepimizin isteği. Ancak alacağımız araç gerçekten sorunsuz bir araç mı? Yani özellikle ikinci el bir araç satın aldıktan sonra sorunlarla karşılaşır mıyız? Bu her zaman olası bir durum. İşte böyle bir durumla karşılaşmamak için Tramer yani Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi yardımımıza koşuyor.

Yeni bir araç satın almadan önce bu aracın plaka bilgisini kullanarak Tramer üzerinden bir sorgulatma yapabiliriz. Bu sorgulama cep telefonu üzerinden kolay bir şekilde yapılmakta. Telefonunuz SMS gönderme kısmına aracınızın plakasını yazıp 5664’e gönderdiğiniz zaman kısa bir süre sonra ilgili aracın geçmişte yaptığı kazaları ve bu kazalarda meydana gelen hasar kayıtlarını da görebilirsiniz.

Tramer Nedir?

Tramer Nedir?

Tramer üzerinden sorgulama yaptığınızda size gönderilen araç bilgileri tamamen resmi kuruma ait bir veri tabanından alındığı için bu bilgiler güvenilir bilgilerdir. Bununla birlikte online olarak da araç Tramer sorgulaması yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir ve bu sayfa üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayfada karşınıza Plaka ve Sigortalı T.C. Kimlik No İle Sorgulama, Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Plaka ve Sürücü T.C. Kimlik No ile Sorgulama seçenekleri çıkacaktır. Bu seçeneklerden dilediğinizle sorgulama yapmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir? başlıklı makalemizde Ahmet Maranki alışveriş, Ahmet Maranki iletişim ve Ahmet Maranki kürleri hakkında bilgiler verilmektedir.