Telefonun Mu Isınıyor? İşte Muhteşem Çözümü!

tarafından
54
Telefonun Mu Isınıyor? İşte Muhteşem Çözümü!

Isınan Telefonlar İçin Çözümler

Telefonlar artık gün içinde elimizden hiç düşmeyen cihazlar oldular. Kullandığımız telefonda meydana gelebilecek en ufak bir sorun bizi oldukça rahatsız etmekte. Bunun sebebi ise telefonumuzun arızalandığında kendimizi dünyada olup bitenden uzak kalmış hissetmemiz. Telefonlarda görülen en büyük sorunlardan bir tanesi ise ısınma problemi. Isınan telefonlar için çözümler her daim bu konuda işimize yarayacaktır.

Telefon Neden Isınır?

Telefonun ısınması ile ilgili olarak çok fazla neden saymak mümkündür. Sürekli olarak yoğun işlem gücü gerektiren uygulamaların arka planda çalışması telefonunuzun ısınmasına sebep olan önemli faktörlerdendir. Bu durum aynı zamanda şarjınızın da kısa sürede bitmesine sebep olur. Bir ikinci sebep ise telefonunuzun şarjda takılı olmasıdır. Şarjda takılı olan telefonun ısınması doğaldır. Ancak ısınmanın derecesi gerçekten fazlaysa şarj cihazınızda sıkıntı olabilir. Çünkü taklit ya da yan sanayi olarak bilinen şarj aletleri hem telefonunuzun aşırı ısınmasına sebep olur hem de telefon ömrünü ciddi anlamda kısaltır. Bununla birlikte telefonların bir bomba gibi patlamasının asıl nedeni de bu orijinal olmayan şarj aletleridir.

Telefonunuzda yetersiz hafıza varsa bu da telefonun ısınmasına sebep olacaktır. Bu yüzden telefonunuzun hafızasında yeterli sayılabilecek kadar boş alan olmasına dikkat ediniz.

Şişmiş Batarya

Şişmiş Batarya

Telefonun Isınmaması İçin Neler Yapılır?

Yukarıda telefonun ısınmasına sebep olan belli başlı sebepler ile ilgili bilgi verdik. Şimdi de ısınmaya nasıl engel olabileceğimizden bahsedelim. Öncelikli olarak yapmamız gereken telefonumuzun markasına ait orijinal şarj cihazı kullanmak olacaktır. Aynı zamanda pek çok insan girişleri uyduğu için başka telefon markalarına ait şarj cihazlarını kendi telefonlarında kullanmaktalar. Bu durum telefonunuzun ısınmasına sebep olacağı gibi bataryanızın ömrünü de kısaltacaktır.

Telefonunuzun ayarlar kısmında bulunan Güç Tasarruf Modunu kapalı şekilde tutarsanız telefonun ısınmasının bir nebze de olsa önüne geçebilirsiniz. Bununla birlikte siz farkında olmadan telefonunuzdaki uygulamalar güncellenir. Bu güncellemeler her uygulama için farklı zamanlarda yapılmaktadır. Bu işlem sırasında da telefon ısınır. Güncelleme işlemlerini kontrol altında tutarak hepsini bir defa da yaparsanız yine gereksiz ısınmanın önüne geçebilirsiniz.

Yanmış Telefon

Yanmış Telefon

Telefonunuzun üzerinde koruma amaçlı kılıf kullanıyorsanız bu kılıfın kaliteli olmasına özen gösteriniz. Bazı kılıflar oldukça kalın ve telefonun yapısına uygun olarak imal edilmezler. Satın alırken birden fazla modelde kullanılabildiği söylenen bu kılıflar telefonun kolay bir şekilde ısınmasına yardımcı olurlar. Telefonunuzun bataryasının şiştiğini fark ederseniz hemen bataryayı telefondan ayırın. Çünkü bataryanın şişmesi telefonun aşırı ısındığının göstergesidir. Bu gibi durumlarda batarya patlayabilir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Açılmayan Resim Sorunu Çözümü başlıklı makalemizde wordpress resim açılmama sorunu, wordpress resimler açılmıyor ve wordpresste neden resimler açılmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.