Steam’de Oyun Fiyatları Değişmiyor

tarafından
38
Steam’de Oyun Fiyatları Değişmiyor

Steam’de Oyun Fiyatları Değişmiyor

Dijital oyun satın alma platformu olan Steam Türk kullanıcıları için müjdeyi verdi. Türk oyun severler de dünya üzerindeki diğer oyuncular gibi Steam’i fazlasıyla kullanıyor ve Steam üzerinden oyun satın alıyorlar. Ancak 2018 yılı içinde ülkemizdeki Steam kullanıcıları bazı sorunlarla uğraşmaya başladılar.

Steam ve Vergi

Bu sorunların ilki Steam üzerinden alışveriş yapan ülkemizdeki insanların bu alışverişleri sonucunda herhangi bir vergi ödemiyor olmalarıydı. Oyun sektörünün büyük olması ve bu sektörde dönen paraların inanılmaz boyutlara ulaşması kısa süre içinde hükumetin dikkatini çekti. İnsanlar Steam üzerinden oyun satın alıyorlar ancak bu alışveriş esnasında devlete herhangi bir vergi ödemiyorlardı. Bunun sonucunda ise Steam üzerinde satılan oyunların ve diğer yazılım satışlarından vergi alınması kararlaştırıldı. Bu konuda Türk oyun severlerin yanında olan Steam satılan oyunlara uygulanacak verginin bazı oyunlar için kendileri tarafından karşılanacağı ve kullanıcılara yansıtılmayacağını duyurdu.

Steam Oyun Fiyatları Değişmiyor

Steam Oyun Fiyatları Değişmiyor

Yükselen Dolar ve Euro Kurları Oyuncuyu Vurdu

Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hızla yükselişe geçen dolar ve Euro kurları geçtiğimiz hafta içerisinde tavan yapmıştı. Bu durumdan etkilenen yine Steam üzerinden online olarak oyun satın alan Steam kullanıcıları oldu. Çünkü bir ay önce 20 dolarlık bir oyunu almak için 60 lira veren bir kullanıcı bir ay sonra aynı oyunu almak için 120 lira vermek durumunda kalacaktı. Ancak Türk kullanıcısının yanında olan Steam tabir yerindeyse burada da babalığını gösterdi ve döviz kurlarındaki artışın Türk kullanıcılar için herhangi bir zorluk yaratmaması için oyun fiyatlarının değişmeyeceğini ve kurların sabitlendiği açıklamasını yaptı. Hal böyle olunca oyun severlerin gözünde Steam bir defa daha kullanıcının yanında olduğunu göstermiş oldu. Ancak elbette şu an için bu durumun ne kadar süreceğini kimse bilmiyor. Bu sebepten dolayı hazır fiyatlar aynı kalmışken arşivlerini oyunlarla donatan yerli kullanıcılar da yok değil.

Steam'de Oyun Fiyatları Kurdan Etkilenmiyor

Steam’de Oyun Fiyatları Kurdan Etkilenmiyor

Steam şu anda dünya üzerindeki en büyük dijital oyun satış yerlerinden bir tanesi. Steam üzerinden satın aldığınız oyun hesabınızdaki yerini alıyor ve bilgisayarınızı formatlasanız dahi daha önce satın aldığınız için aynı oyunu bedava şekilde indirip bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Bununla birlikte eğer Steam üzerinden çok sık bir şekilde alışveriş yapıyorsanız zaman zaman Steam’in size sunduğu bedava oyun indirme avantajlarından da faydalanabiliyor, dilerseniz bu oyunu bir arkadaşınıza dahi armağan edebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.