Spor Araban mı Var, Derdin Var

tarafından
104
Spor Araban mı Var, Derdin Var

Spor Araban mı Var Derdin Var

Spor Arabası Olan İnsanların Dertleri

Türkiye’de Spor Arabaya Binilir mi?

Dışarıdan bakıldığı zaman spor arabası olan insanlar derdi tasası olmayan, arabasıyla herkese hava atan ve hayatın tadını çıkarmasını bilen insanlar olarak algılanırlar. Ancak bu durum hiç de öyle değildir. Spor araba sahibi olmanın pek çok dezavantajları bulunmakta.

Bir spor arabanız var ve insanlara aracınızın gücüyle gösteriş yapmaya çalışıyorsunuz. Ancak ülkemiz şartlarında bu araçlarla gösteriş yapabileceğiniz ne bir yol var ne de trafik. Özellikle İstanbul trafiğinde spor araba kullanmak zorundaysanız bu işten ciddi anlamda zarar edersiniz.

Spor araba sahibi olmanın iyi taraflarından bir tanesi de sürekli olarak insanların size arabanız hakkında soru sormalarıdır. Bu durum ilk başlarda çok hoşunuza gidecektir. Ama bir süre sonra insanların sürekli olarak size aynı soruları yöneltmeleri, aracınızla fotoğraf çektirmek istemeleri ve aracınızın sağına soluna sürünmeleri dahi sizi sinirlendirecektir.

Elbette trafikte ilerlerken kaza yapmayacağınızın garantisini kimse veremez. Hele ki bir de kaza yaptıysanız işte o zaman uğraşmaya başlarsınız. Aracınızı her ustaya götüremezsiniz. Aracınızın yedek parçasını her yerde bulamazsınız. Aracınızın kaskosunu yaptırmak için zaten dünya para vermişsinizdir ama kasko şirketi işi yokuşa sürer.

Aracınızı park etmek konusunda da oldukça büyük sıkıntılar yaşarsınız. Bir ara sokağa park ettiğiniz zaman aracınızı gören değnekçi amca hemen yanınıza yaklaşır. Sonuçta spor arabanız var. Size normal araba tarifesini uygulayacak değil ya. Böyle şans ona da çok sık denk gelmez. Aracınızı seviyorsanız biraz parayı da gözden çıkarmak durumundasınız.

Eğer spor arabalara meraklıysanız Ferrari’nin yakında piyasaya çıkacak yeni hibrit modeli ile ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Titanic’ten Kalanlar Açık Arttırma İle Satılıyor başlıklı makalemizde En Pahalı Menü, Titanic’in Yemek Menüsü ve Titanic’ten Kalanlar Açık Arttırma İle Satılıyor hakkında bilgiler verilmektedir.