Slayt Hazırlama

tarafından
58
Slayt Hazırlama

Slayt Hazırlama

Slayt Nasıl Hazırlanır?

Slayt Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilir?

Slayt hazırlama eğitim ve iş hayatında insanların karşılarına çıkan durumlardan bir tanesidir. Slaytlar bir sunumu oluşturan sayfalar bütünüdür. Bir başka deyişle sunum sayfalarının her biri slayt olarak adlandırılır. Bununla birlikte halk arasında slayt, sunumun tamamı kastedilerek de kullanılabilir. Slayt hazırlama konusunda pek çok kişi bilgi sahibi olmadan bu işi yapmaya kalkışmaktadır. Ancak bunun sonucunda ortaya tam anlamıyla bir sunum çıkmaz.

Slayt hazırlama işlemi sırasında en önce dikkat edilecek olan konu slaydı hazırlamadan sunumun tamamının hazırlanarak kurgulanmış olmasıdır. Tam anlamıyla baştan sona planlanmamış bir sunumun slaytları arasında da bir bütünlük oluşturmak zor olacaktır. Bununla birlikte yanlış bilinen bir konuda slaytta yazan her şeyi sunum yapan kişinin okumasıdır. Ancak slaytta sadece başlıklar yer almalı ve bu başlıkların altı sunumu yapan kişi tarafından doldurulmalıdır.

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint

Günümüzde slayt oluşturmak için kullanılan en önemli yazılım bu işle uğraşan herkesin bildiği gibi Microsoft PowerPoint uygulamasıdır. Microsoft Office ile birlikte gelen bu uygulama sunum yapmak isteyen kişiye her türlü imkânı da sunmaktadır. PowerPoint şu anda insanların büyük çoğunluğu tarafından bu iş için yapılmış en iyi uygulama olarak görülmektedir.

Aşağıda sunum hazırlama ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Başbakanlık Bursu Nedir? başlıklı makalemizde başbakanlık bursu için gerekli belgeler, başbakanlık bursu kaç lira ve başbakanlık bursu ne kadar2018 hakkında bilgiler verilmektedir.