Sivilce Çıkmasını Önlemek

tarafından
64
Sivilce Çıkmasını Önlemek

Sivilce Çıkmasını Önlemek

Sivilce Nasıl Önlenir?

Sivilceyi Önleme Yöntemleri

Sivilce, bilhassa buluğ dönemindeki kişilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi. Yaşça daha büyük olanlar, yüzlerindeki sivilceleri çok dikkate almazlar. Fakat buluğ döneminde, bu konularda titiz olan kişileri psikoloji anlamda sıkıntıya sokabilir.

Sivilceler için çok büyük etkisi olan ilaçlar piyasada bulunuyor. Fakat, bu ilaçlar gerçekte diğer amaçlar için üretilirken aynı zamanda sivilceye de çare oldukları anlaşılınca sivilce ilacı olarak satılmaya başlanan ilaçlar. Bu ilaçların çok fazla yan etkisi olduğu bilindiği için hekim kontrolünden sonra verilmekte. İntihara kadar götüren yan etkisi olan sivilce ilaçları var.

Fakat ilaç ve tıbbi olaylara hiç girmeden evinizde kendi kendinize sivilceleri engellemeniz de mümkün. Her gece uygulayacağınız bu usullerden biri ile beraber sivilcesiz, hoş bir yüze kavuşmanız olası. Bu hususta ihtiyaç duyduğunuz yalnızca iki şey var. Bir tane bebek pudrası ve limon kolonyası. Dikkat edilecek konu, yalnızca limon kolonyasının bu hususta tesirli olduğu. Bir çay bardağına az bir oranda pudra döküp üzerine ise pudranın macuna dönüşeceği kadar limon kolonyası dökün.

Bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise çıkmış olan bir sivilcenin üzerine sürmenizin hiçbir faydasının olmayacağı. Bu karşımı hafif acısını hissettiğiniz ve sivilce çıkacağını düşündüğünüz bölgeye sürüp gece o şekilde yatabilirsiniz. Sabah kalktığınız zaman var olan acının da dindiğini göreceksiniz.

Kolonya ve pudra insana zarar vermeyen iki maddedir. Buradaki püf nokta ise sivilce çıkacak bölümün hava ile bağlantısını keserek sivilceye engel olunmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Doktor Pedersen ve Paranormal Olaylar başlıklı makalemizde Garip olaylar ve paranormal olaylar hakkında bilgiler verilmektedir.