Sarı Taksilerde Değişim

tarafından
79
Sarı Taksilerde Değişim

Sarı Taksilerde Değişim

Sarı Taksiler Artık Müşteriye Yardım Edecek

Sarı Taksilere Binmek Kolaylaşıyor

Son zamanlarda UBER ile aralarında geçen husumet yüzünden gündemden düşmeyen sarı taksiler, yarattıkları bu kötü izlenimi biraz olsun ortadan kaldırmak için yeni bir değişim yapmaya karar verdiler. Elbette bu değişim sadece görüntü anlamında olacak ve özellikle geceleri yolcuların daha kolay bir şekilde taksiye binmelerini sağlayacak.
Bundan böyle sarı taksilerin tepe ışıkları renkli olacak. Üç renk kullanılacak tepe lambalarında araç boş olduğunda yeşil, dolu olduğunda kırmızı ve müşteri almaya gidiyorsa yani rezerve ise turuncu renk yanacak. Bu durum elbette en çok geceleri taksiye binmek için yollarda bekleyen insanların işine yarayacak. Şimdiye kadar taksiye binmek isteyen kişi taksinin dolu mu yoksa boş mu olduğunu göremeden bütün taksilere işaret yapıyordu. Ancak artık taksinin boş olduğunu anlayıp sadece boş taksileri durdurmak için el işareti yapılacak.
Yeni tepe lambalarının görevi bununla bitmiyor. Bu tepe lambaları üzerinde çeşitli sensörler bulunacak. Bu sensörler yardımıyla da hava sıcaklığı, nem oranı, gürültü seviyesi, havanın ne kadar temiz olduğu ve taksinin bulunduğu bölgedeki trafik yoğunluğu gibi verilerde anlık olarak toplanıp konuyla ilgili olan birimlere veri olarak gönderilecek. Daha sonra bu veriler çeşitli internet sitelerinde ve televizyonlarda kullanılarak insanlar bilgilendirilecek.

Bir önceki yazımız olan Şok Gelişme! Ay'da Su Bulundu.. başlıklı makalemizde Ay'da su var mi, Ayda ki su içilir mi ve Ayda ne kadar su var hakkında bilgiler verilmektedir.