Sağlık Kurumları İşletmeciliği Nedir?

tarafından
108
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Nedir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Nedir?

Sağlık Kurumları İşletmeciliğinin Amacı

Hastanelere Personel Alımı

Sağlık sektörü tüm zamanların en önemli sektörleri arasında yer almakta. Bunun sebebi ise direkt olarak insan sağlığının önemi. Bu sektörün içerisinden farklı görevler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi sağlık kurumlarında görev yapan idari personeller. İşte Sağlık Kurumları İşletmeciliği bu idari personeli yetiştirmek amacıyla açılan bir bölüm.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği programının amacı bu alanda uzman personel yetiştirmek ülkemizde açığı bulunan işletmelerde bu personellerin istihdam edilmesini sağlamaktır. Şu anda pek çok üniversitemizde bu bölüm bulunmakta. YGS-6 Puan türünden öğrenci kabul eden programın öğrenim süresi 2 yıl. 2 yıl sonunda bu bölümden mezun olan öğrenciler ülkemizin dört bir yanındaki sağlık kurumlarında hizmet verebiliyorlar.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Bu programda bulunan zorunlu derslerin büyük bir kısmı Sağlık Kurumları İşletmeciliği üzerinedir. Bununla birlikte öğrenciler kendilerine sunulan seçmeli dersler arasından da dilediklerini seçebilirler. Ayrıca bu bölümde okuyan öğrenciler staj da görmektedirler. Bu okuldan mezun olan öğrenciler Sağlık Kurumları İşletmecisi unvanına sahip olurlar. Ülkemizde her geçen gün artan sağlık kurumlarının bu bölümden mezun olan kişilere ihtiyaçları olmakta. Kamu hastaneleri, üniversite vakıf hastaneleri, özel hastaneler, özel sigorta şirketleri ve rehabilitasyon merkezleri bu bölümden mezun olan öğrenciler aramaktadır. Bununla birlikte yurtdışında da bu bölüm mezunları çalışmak için olanak bulabilmekteler.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği programından mezun olacak öğrenciler mezun olmadan önce kendilerine ait bir proje hazırlama zorunluluğundadırlar. Bu bölüm hakkında ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pilates Seti Nedir? başlıklı makalemizde pilates seti a101, pilates seti decathlon ve pilates seti gittigidiyor hakkında bilgiler verilmektedir.