Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

tarafından
66
Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

Kış Saati Uygulaması Nedir?

Saatler Neden Geri Alınır?

Son birkaç yıldır ülke gündemini meşgul eden olaylardan bir tanesi de saatlerin geri alınıp alınmama konusu. Bilindiği gibi 2016 yılından beri kış saatine geçiş uygulaması yapılmıyor. Bu durum insanlar tarafından son derece şikâyet edilen durumlardan bir tanesi. Bu uygulamanın değişmesiyle insanlar ciddi anlamda sıkıntıya girdiler.

2016 yılından itibaren kış saati uygulamasına geçiş kaldırıldı. Bu da kışın yaz saatinin uygulanması demek. Peki, yaz saati uygulaması devam edince ne oluyor? Öncelikle kış saati uygulamasına geçişin kaldırılmasının en büyük sebebinin enerji tasarrufu olduğu söylendi. Ancak işin aslı pek de öyle görünmüyor. Artık eskiye nazaran sabahları hava çok daha geç aydınlanıyor. Aralık ayının ortasında saat sabah 8’de hava aydınlanıyor.

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

Saatler Ne Zaman Geri Alınacak?

Havanın geç aydınlanması sabahleyin işe ve okula gitmek için uyanan insanların karanlıkta uyanmaları demek. Bu yüzden doğal olarak elektrikleri, kaloriferleri ve sobaları açmak gerek. Yani enerji tasarrufu yapılacağı yerde daha çok enerji sarfiyatı ortaya çıkmakta. Aynı şekilde insanların karanlıkta işlerine ve okullarına gitmeleri de güvenlik açısından sorunlar çıkarmakta. Karanlıkta evlerinden çıkmak zorunda kalan insanlar bu durumdan hiç memnun değiller.

Bir önceki yazımız olan Tramer Nedir? başlıklı makalemizde tramer iletişim, tramer nedir? ve tramer poliçe sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.