Rus Tasarımcıdan Lada Questa

tarafından
87
Rus Tasarımcıdan Lada Questa

Rus Tasarımcıdan Lada Questa

3D Çizim Programlarıyla Araba Tasarımı

Yeni Proje Lada

3D çizim programlarının evlere girmesiyle artık insanlar bilgisayarlarının başından kalkmadan insanların ağızlarını açık bırakacak tasarımlar yapıyorlar. Öyle ki bu tasarımlar çoğu zaman gerçekle sanal arasında insanların takılıp kalmalarına sebep oluyor. Bir Rus tasarımcı olan Vyaçeslav Aleksandrov da bilgisayarının başında rüya denilebilecek bir otomobil tasarımı yapmış. Bir Rus olmasından dolayı da bu yeni tasarımına Lada Questa adını koymuş.

Bilindiği gibi Lada yıllardır ürettiği modellerle dünyanın pek çok ülkesinde ses getirmiş olan bir marka. Ülkemizde de pek çok Lada modelini yollarda görmek mümkün. Bu modellerden en çok bilinenleri Lada Samara ve Lada Niva. Ancak bu modeller 90’ların başından beri aynı çizgide üretilen modeller olmalarına karşın hem kış şartlarında hem de arazi koşullarında oldukça sağlam araçlar.

Aleksandrov’un projesini çizdiği bu yeni araç ise elbette günümüz araçlarının kaslı çizgisinde. Pek çok kişi bu aracı Bugatti’nin tasarımlarına benzetmiş olsa da Aleksandrov, Bugatti tasarımlarını hiç sevmediğini ve bu benzetmenin kişileri kendi fikirleri olduğunu söylemekte.

Bu proje şu anda hala üzerinde konuşulan bir proje. Bu yüzden üretime geçilebilmesi için biraz daha günümüz koşullarına uygun hale getirilmesi üzerinde duruluyor. Zira sadece görsel bir tasarım. Bu tasarımın içini dolduracak, motor başta olmak üzere diğer özellikleri bilinmediği için sadece bir tasarım olarak beklemekte. Lada firmasının bu projesini ilerleyen yıllarda trafikte görebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Dolandırıcıların Yeni Hedefi Üniversite Öğrencileri başlıklı makalemizde Dolandırıcıların Yeni Hedefi Üniversite Öğrencileri, Dolandırıcılık Bir Meslek mi Oldu? ve Dolandırıclık hakkında bilgiler verilmektedir.