Renault ve Nissan Birleşiyor mu?

tarafından
73
Renault ve Nissan Birleşiyor mu?

Renault ve Nissan Birleşiyor mu?

Renault ve Nissan Markaları Tarih mi Oluyor?

Renault ve Nissan Birleşince Yeni Marka Ne Olacak?

Dünyanın iki büyük otomotiv devi Fransız Renault ve Japon Nissan firmalarının birleşerek tek bir marka altında otomobil üretecekleri haberi gündeme bomba gibi düştü. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken yetkililerin bu konuda sessizliklerini korumaları da haberin gerçek olma ihtimalini arttırıyor.

Bilindiği gibi Renault firmasının hisselerinin yüzde 15’lik kısmı Fransa hükümetinin elinde bulunuyor. Bu sebepten dolayı bu birleşmenin mümkün olmayacağını düşünenler var. Ancak diğer taraftan Renault ve Nissan uzun yıllardan beri bir üretim ortaklığı içindeler ve birbirlerine teknolojik anlamda destek oluyorlar. Renault Japonya’da satılan modellerinin servis bakım anlaşmalarını da Nissan ile yapmakta. Bir başka değişle Renault marka aracı olan bir Japon aracını bakım için Nissan servisine götürüyor.
Renault ve Nissan birleşmesinden ortaya çıkacak olan yeni markanın ne olacağı ya da iki markanın isimlerini aynen koruyup korumayacakları da merak edilen başka bir konu. Pek çok kişi bu birleşmenin mümkün olmayacağını çünkü yıllara meydan okuyarak günümüze kadar gelmiş milyar dolarlık marka değerleri olan bu iki markanın da kendi isimlerinden kolay kolay vazgeçmeyecekleri düşünüyorlar. Konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapılacak ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan GetContact Uygulaması BTK Tarafından Erişime Kapatıldı başlıklı makalemizde BTK GetContact uygulamasını engelledi, GetContact engellendi ve GetContact Uygulaması erişime kapatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.