R. Lee Ermey Hayatını Kaybetti

tarafından
68
R. Lee Ermey Hayatını Kaybetti

R. Lee Ermey Hayatını Kaybetti

Topçu Çavuş Hartman

Full Metal Jacket Filminin Çavuşu Öldü

İsim olarak pek çok kişi bilmese de yüzünü görünce mutlaka hatırlayacakları bir aktör olan R. Lee Ermey hayatını kaybetti. Ermey artık bir efsane haline gelmiş ünlü film Full Metal Jacket’de Çavuş Hartman olarak ün salmış ve bu filmde gösterdiği mükemmel oyunculuğu ile insanların nefretini kazanmayı başarmıştı.

Vietnam Savaşı’nı konu alan Full Metal Jacket filminde Topçu Çavuş Hartman rolünde oynayan R. Lee Ermey bu filmde askerlere bağırması ve özellikle filmin başrol oyuncusu üzerine nefretini kusması ile izleyenleri kendisine düşman etmişti. Stanley Kubrik’in yönetmenliğini yaptığı Full Metal Jacket filmi uzun yıllar boyunca insanlar tarafından izlenen bir film oldu ve bu sayede de Amerikan sinemasının kült filmleri arasındaki yerini aldı.

R. Lee Ermey Full Metal Jacket dışında pek çok filmde rol aldı ancak hiçbirisinde bu filmde yakaladığı başarıyı yakalamadı. Hatta bu filmdeki rolü üzerine o kadar yapıştı ki diğer filmlerinde aldığı rollerde sürekli olarak Full Metal Jacket filmindeki rolünde olduğu gibi sert şekilde konuşarak buradaki rolüne atıfta bulundu.

74 yaşında hayatını kaybeden aktörünün menajeri yaptığı basın açıklamasında Ermey’in zatürre sebebiyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Indiana Jones Filmi Yolda başlıklı makalemizde Indiana Jones 20202'de Gösterime Girecek, Indiana Jones'un Yeni Filminde Yine Harrison Ford Var ve Yeni Indiana Jones Filmi Yolda hakkında bilgiler verilmektedir.