PTT Messenger ile Mesajlaşın

tarafından
68
PTT Messenger ile Mesajlaşın

PTT Messenger ile Mesajlaşın

PTT Messenger Güvenli mi?

PTT Messenger’ı Nasıl İndiririm?

Yerli Whatsapp olarak lanse edilen ve bir süredir çıkması beklenen mesajlaşma uygulaması PTT Messenger kurumsal müşterilerin kullanımına açıldı. İçerdiği özellikler itibariyle tam anlamıyla Whatsapp’a rakip olabilecek uygulamanın insanlar tarafından ne kadar benimseneceği merak ediliyor. Çünkü Whatsapp gibi dünyaca ünlü bir uygulamayı bırakıp insanların bu uygulamayı kullanmaları biraz zor görünüyor. Geçmişte BİP uygulaması da büyük bir umutla piyasaya sürülmüş ancak beklenen kullanım adetlerine ulaşamamıştı.

PTT Messenger uygulamasını farklı kılan nokta ise tabi ki arkasında devlet desteği olması ve “Yerli ve milli mesajlaşma uygulaması” adıyla tanıtımının yapılması. Uygulama anlık mesajlaşmanın dışında sesli ve görüntülü görüşme ve dosya gönderme alma özelliklerine de sahip. Bununla birlikte tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi grup konuşmaları ve konum paylaşım özelliklerine de sahip.

PTT Messenger uygulaması ile birlikte merak edilen önemli konulardan bir tanesi de uygulamanın ne kadar güvenli olduğu. Açık kaynak kodlu olarak programlanan uygulama günümüz teknolojisinin güven önlemleri göz önünde tutularak yazılmış ve bu yüzden son derece güvenli olduğu söylenmekte.

PTT Messenger şu anda sadece kurumsal müşterilerin kullanımına açılmış durumda ve yalnızca Android tabanlı cihazlarda kullanılabilecek. Aynı zamanda henüz Google Play üzerinden indirilemiyor. İlerleyen zamanlarda ise hem Windows hem de IOS işletim sistemlerinde çalışabilen versiyonları da piyasaya sürülecek. PTT’den yapılan açıklamada internet ortamında bulunan PTT Messenger APK adındaki dosyanın kendileriyle alakası olmadığı ve insanların bu dosyayı indirmemeleri belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Ferrari'nin Yeni Modeli 488 Test Aşamasında Görüntülendi başlıklı makalemizde 488 Test Aşamasında Görüntülendi, Ferrari 488 Pista görüntülendi ve Ferrari’nin Yeni Modeli 488 Pista hakkında bilgiler verilmektedir.