Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir?

tarafından
230
Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir?

Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir?

Ahmet Maranki Kitapları

Bitkisel Tedavi Yöntemleri

İnebolu’da 1956 yılında dünyaya gelen Ahmet Maranki, 1976 yılında Tütün Eksperi Yüksek Okulunu bitirmesinin ardından stajını da tamamlayarak göreve başladı. Ancak eğitim hayatı bu kadarla sınırlı kalmadı. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Master’ını tamamladı. 1990 yılında ise aynı bölümde doktorasını yaptı.

Prof. Dr. Ahmet Maranki ülkemizde son birkaç yıldır tanınan bir kişi haline geldi. Bunun sebebi ise kendi bulduğu bitkisel ilaçlarla insanları tedavi etmesi ve bu tedavilerin başarılı sonuçlar vermesiydi. Bu yüzden pek çok televizyon kanalında bir dönem sıklıkla boy gösterdi. Aynı zamanda bilimsel çalışmalar yapmaya devam eden Maranki, Azerbaycan’da da üniversitelerde dersler verdi.

Prof. Dr. Ahmet Maranki Kimdir?

Prof. Dr. Ahmet Maranki

Ahmet Maranki yazdığı kitaplarda insanlara bitkileri kullanarak nasıl kendi kendilerini tedavi edecekleri konusunda ve hangi bitkinin nelere iyi geldiği konusunda bilgiler verdi. 2018’in Ocak ayında Sağlık Bakanlığı tarafından kendi adıyla piyasaya onaysız ilaç sürdüğü ve satışını yaptığı için soruşturma başlatıldı.

1969 yılından beri çeşitli spor dalları ile yakından ilgilenen Maranki Judo, Tekvando, Şhiatsu gibi sporları yapmakta. Ahmet Maranki evli ve 3 çocuk babasıdır. Aynı zamanda İngilizce, Arapça, Rusça, Azeri Türkçesi ve Osmanlıca bilmektedir.

Bir önceki yazımız olan GarageBand İle Nasıl Müzik Yapılır? başlıklı makalemizde GarageBand Dersleri, GarageBand fiyat ve GarageBand indir hakkında bilgiler verilmektedir.