Piramitlerin Sırrı Çözüldü

tarafından
76
Piramitlerin Sırrı Çözüldü

Piramitlerin Sırrı Çözüldü

Piramitler Nasıl Yapıldı?

Piramitlerin Taşları Ne Kadar Ağır?

Yüzyıllardır insanların akıllarında yanıtını bekleyen sorulardan bir tanesini de piramitlerin nasıl inşa edildikleri. Bu konuyla ilgili olarak çok fazla teori ortaya atılsa da şimdiye kadar hepsi bir noktada havada kalıyordu. Bugün bile 170.000 tonluk taşların yerlerinden nasıl kaldırılacakları büyük bir mesele iken o devirde insanlar bu kadar ağır taşları nasıl kaldırmışlardı?

Elbette konu esrarını korurken pek çok açıklama da yapılıyordu. Bunlar arasında Mısırlıların uzayla ilgili çalışmaları bilindiği için uzaylıların kendilerine yardım ettikleri bile düşünülmekteydi. Hatta piramitlerin duvarlarında bulunan bazı resimlerde bu durum açıklanmıştı. Ancak yine gerçekçi değildi. İnsanlara daha somut bilgiler gerekiyordu. Geçtiğimiz günlerde dünyanın önde gelen tarihçileri bu konu ile ilgili konuşmak ve bir sonuca varmak için bir araya geldiler ve ortaya nispeten mantıklı bir sonuç çıkardılar.

Piramitlerin Sırrı Çözüldü

Piramitlerin Sırrı Çözüldü

Nil Nehrinin kollarından bir tanesi o dönemde piramitlerin yakınına kadar uzanmaktaydı. İşte bu devasa taşlar da Nil Nehri üzerinden piramidin inşa edileceği yere kadar dayanıklı sandallarla taşınmıştı. Hatta bu sandalları tren vagonları gibi birbirlerine iple bağlanmışlardı. Bu sayede de kendi başlarına akıntıda ilerlemiyor birbirlerini takip ediyorlardı. Yakındaki bir limana gelen devasa kaya parçaları buradan da işçiler yardımıyla piramide getirildiler.

Her ne kadar mantıklı bir açıklama gibi dursa da çok eksik yanları olduğu belli. En azından bir kanıt yine yok. İnsanların akıllarındaki sorulara ne kadar cevap olacak tartışılır. Aşağıdaki videoda ise çok farklı bir teknik uygulandığı anlatılmakta.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışından Araba Getirtmek Suç mu? başlıklı makalemizde Gürcistan Ford Mustang, Gürcistan'da Camaro kaç para ve Gürcistan'dan araba almak hakkında bilgiler verilmektedir.