Pilates Seti Nedir?

tarafından
115
Pilates Seti Nedir?

Pilates Seti Nedir?

Pilates Seti İçinde Neler Var?

Pilates Nedir?

Pilates özellikle son 15 yıl içinde ortaya çıkmış bir çeşit jimnastik sporudur. Çeşitli yardımcı ekipmanlar kullanılarak jimnastik hareketlerinin yapılması sağlanır. Pilates yapmak için herhangi bir salona yazılmak zorunlu değildir. Gerekli ekipmanları içeren bir Pilates seti satın alan herkes bu sporu kendi evinde de yapabilir.

Pilates setinin içerisinde Pilates topları, Pilates bandı, Pilates minderi, Pilates çemberi, atlama ipi, el yayı, Twister, dambıl ve Pilates toplarını şişirmek için hava pompası bulunur. Bu ekipmanların her biri sporu yaparken mutlaka kullanılacak olan ekipmanlardır. Bu sebepten dolayı Pilates seti eksiksiz olmalıdır.

Pilates Seti Nedir?

Pilates Seti Nedir?

Pilates sporunda en çok kullanılan ekipman Pilates toplarıdır. Pilates denilince akla gelen ilk ekipman da bu toplardır. Pilates topları sırt, bel ve bacak ile ilgili hareketler yaparken kullanılır. 65 cm ve 25 cm çapında iki adet Pilates toplu bu set içerisinde bulunur. Bununla birlikte Pilates minderi kullanmak da önemlidir. Pilates kesinlikle halı ya da sert bir zemin üzerinde yapılmak. Pilates minderi çok daha kolay hareket etmeniz için tasarlanmıştır. Halı üzerinde yapacağınız yanlış bir hareket vücudunuza zarar verebilir. Çünkü halı yumuşak gibi görünse de sürtünmelerde vücuda zarar verebilir.

Pilates seti içinden çıkan ve en bilinen malzemelerden bir tanesi de atlama ipidir. 3 metre uzunluğundaki bu ip ile kol ve bacak kaslarının çalıştırılması hedeflenmiştir.

Bir önceki yazımız olan Fitness Programı ve Beslenme başlıklı makalemizde Fitness Programı, Fitness ve Beslenme ve Fitness Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.