Papa Formula E Aracını Kutsadı

tarafından
56
Papa Formula E Aracını Kutsadı

Papa Formula E Aracını Kutsadı

Papa Francis’ten Kutsama

Vatikan’da Formula E Aracı Kutsandı

Araba yarışı takipçileri bugün enteresan bir haber okudular. Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis Vatikan’da bir Formula E yarış arabasını kutsadı. Bu kutsama sırasında ortaya oldukça ilginç görüntüler çıktı.

2014 yılından beri düzenlenen Formula E yarışları geçen 4 yıllık süre zarfında bir türlü istenilen ilgiyi toplayamadı. Bunun en büyük sebebi ise Formula 1 gibi güçlü bir yarış serisinin hala cazibesini korumasaydı. Formula E elektrikli araçların yarışı olduğu için yarış severler bu duruma biraz burun kıvırıyorlar. Bu burun kıvırmanın neden olduğu ise ortada. Araba yarışlarının olmasa olmazı olan motor sesi Formula E yarışlarında mevcut değil. Elektrikle çalışan bu arabalardan motor sesi yerine bir elektrik motorunun çıkardığı cılız bir ses duyulmakta. Durum böyle olunca Formula E’nin cazibesi Formula 1’in altında eziliyor.

İşte bu durumun farkında olan başta Formula E’nin CEO’u Alejandro Agag ve Formula E yönetimi bu magazinsel haberle bu yarışların en çok izlendiği Katolik dinine mensup ülkelerdeki izleyici sayısını da arttırmayı planlıyor. Bu sebeple Papa’nın Formula E aracını kutsaması etkisini ilerleyen günlerde gösterecek mi yoksa değişen bir şey olmayacak mı ortaya çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Kahve Kanser Yapıyor mu? başlıklı makalemizde Kahve Kanser Yapıyor mu? ve Kahve ve Kanser İlişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.