Nazilerin Ölmeyen Asker Projesi Nasıl Yapıldı?

tarafından
28
Nazilerin Ölmeyen Asker Projesi Nasıl Yapıldı?

Nazilerin Ölmeyen Asker Projesi Nasıl Yapıldı?

Ölmeyen Nazi askeri projesi, Adolf Hitler’in en çok önem verdiği projelerden bir tanesiydi. Hitler bunun olabileceğine o kadar inanıyordu ki, kendisinden korkan doktorlar buna karşı en ufak bir itirazda bulunamıyorlardı. Oysaki böyle bir şeyin gerçekleşmesi tamamen hayaldi. Gerçekleşmesi hayal olsa bile bu konu ile ilgili oldukça fazla deney yapıldı.

İkinci Dünya Savaşı’nın zorlu şartlarında savaşan Alman askerleri günlerce süren muharebelere ve zorlu doğa koşullarına dayanabilmek için sağlam bir bünyeye sahip olmak zorundaydılar. Ancak tabii ki bütün askerlerin bu şekilde çevik olmaları beklenemezdi. Ölmeyen asker elde etmek için yola çıkan doktorlar bunu kademe kademe yapmaya çalıştılar. Çünkü çoğu asla ölmeyecek bir asker yapamayacaklarını biliyordu. Bu yüzden de süreci ne kadar yavaşlatırlarsa, başarısızlıkları da o kadar uzun süreçte ortaya çıkacaktı. Bu sayede de Adolf Hitler’in gazabına uğrama süreleri de uzayacaktı.

Savaşın ilk yılından itibaren her daim, savaşmak istemeyen Alman askerleri oldu. Bu askerleri rahatlatmak ve onlara cesaret vermek için Pervitin adında uyarıcı bir ilaç bu askerlere verildi. İlacı kullanan askerler gerçekten de savaşmak için gerekli cesarete ve kuvvete saatler içinde sahip oluyorlardı. İlerleyen zamanlarda bu ilacın askerleri olumlu yönde motive ettiği ve gerçekten güçlendirdiğinin farkına varılmasıyla, istisnasız olarak savaşa katılan tüm Nazi askerlerine bu ilaçlardan verilmeye başlandı.

Soğuğa Direnene Nazi Askerleri

Soğuğa Direnene Nazi Askerleri

Askerler bir taraftan bu ilacı kullanadursunlar, diğer taraftan doktorlar ölmeyen askeri üretebilmek ve daha etkili sonuçlar almak için savaş esirleri üzerinde çeşitli deneyler yapıyorlardı. Bu deney sonuçları genellikle esirin ölmesiyle sonuçlanıyordu ancak elde edilen bir veri var mıydı bu hiçbir zaman bilinmedi. Fiziki olarak esir üzerinde uygulanan insanlık dışı deneylerin yanında nispeten daha merhametli deneyler de vardı. Örneğin paraşütle atlayıp denize iniş yapmak zorunda kalan pilotların soğuk su üzerinde saatlerce kalabilmeleri için çeşitli elbiseler tasarlanıyordu. Bu elbiseleri tasarlarken de pilotun gerçekten bu elbiseyle ne kadar uzun süre yaşayabileceğinin de simüle edilmesi gerekmekteydi. Bu yüzden bu elbiseler giydirilen esirler soğuk su içine bırakılıyorlardı. Kaç saat hayatta kalabildikleri de bu şekilde test ediliyor ve elbisenin işe yarayıp yaramadığı da anlaşılmış oluyordu. Tahmin edildiği üzere bu testler genelde esirin ölümüyle sonuçlanıyordu.

Esirlere Uygulanan Deneyler

Esirler üzerinde uygulanan bir diğer deney ise onları soğuk odalarda dondurup tekrar çözülmelerini sağlayarak normal hayatlarına devam etmelerini sağlamaya çalışmak oldu. Eğer başarılı olursa zorlu kış şartlarında zorlanan askerlere enjekte edilecek bir ilaçla askerler dondurulacak ve sonra tekrar çözülerek savaşmaya devam edeceklerdi. Bu, Sovyetler Birliği’ne saldırmak ve zorlu kış koşullarında kontrollü bir şekilde kayıpsız olarak ilerlemenin anahtarı olarak görülüyordu. Ancak bu deney, umutsuz bir deneydi çünkü kalbi ve tüm dolaşımı durdurulan bir insanın buzları çözülüp normal hayatına kaldığı yerden devam etmesi imkansız bir durumdu. Doktorların bu deneyi gerçekleştirmek için yola çıktıkları nokta ise bazı balıkların tamamen donduktan 1 yıl sonra bile buzlarının çözülerek yaşamaya devam etmeleriydi. Ancak, işlerinde bu kadar uzman olan doktorların insanlardaki gibi bir kan dolaşımı olmayan balıklarla insanları bir tutmaları, ya onların gerçekten aptal olduklarını ya da çok akıllı olup Hitler’e karşı zaman kazanmaya çalıştıkları sonucunu ortaya çıkarıyordu. Çünkü hiçbir zaman ölmeyecek bir asker üretmenin mümkün olmadığını kendileri de biliyorlardı.

Bu testler yapıladursun, Pervitin kullanımı da Alman askerler arasında iyice yayılmıştı. Öyleki savaş boyunca toplamda 300 milyon Pervitin hapının Alman askerlere dağıtıldığı tespit edilmiştir. Bu oran her Alman askerinin iyimser bir tahminle en az 100 adet Pervitin hapı kullandığı anlamına gelmekte. Ancak hapın askerler üzerinde gerçekten olumlu bir etki yarattığı görülmüş buna karşın ilerleyen zamanlarda günlük bir hapın kullanımı yetersiz olmaya başlamıştı.

Pervitin Nedir?

Pervitin Nedir?

Pervitin Nedir?

Bu noktada, aslında sonradan ortaya çıkacak olan bir insanlık suçu daha işlendiği görülmüştür. Pervitin bir hap görünümünde olsa da aslında ciddi bir uyuşturu maddedir. Yani bugün bilinen esrar, eroin gibi bağımlılık yapan maddelerle aynı sınıftadır. Pervitin kullanan askerler kendilerini daha rahat ve daha cesur hissediyorlardı. Ancak farkında olmadan da bağımlısı oluyorlardı. Bir süre sonra yeterli oranda Pervitin alamayan kişi komaya giriyordu. Savaş boyunca bunun bilincinde olan üst düzey Alman yöneticiler sürekli olarak savaşan askerlere Pervitin desteği sağladılar. Komaya giren askerlere daha fazla hap verilerek hayatta kalmaları sağlanıyordu.

Ancak tabi ki sonsuza dek böyle gitmeyecekti. İkinci Dünya Savaşı bittikten sonra Alman ordusu adına savaşan pek çok asker, ne Pervitin alacak paraya sahipti ne de yenik düşmüş Almanya Pervitin üretebilirdi. Bu insanlar çaresizlik içinde ölümü beklemeye başladılar. Şanslı olanlar savaştan zarar görmemiş birkaç Avrupa ülkesine gönderilerek tedavi altına alındılar. Pervitin ölümlerinin dikkat çekmesi üzerine Amerika’dan ithal olarak Pervitin getirtildi ancak bu gerçekten zor durumda olanlara değil de, askere gönderilmiş ve askerde Pervitin bağımlısı olmuş zengin ailelerin çocukları için bu zengin ailelere yüksek paralara satıldı.

Gözü dönmüş Almanya, elinde tuttuğu esirleri denek olarak, kendi askerini de değersiz bir eşya gibi görerek savaş boyunca akla gelmeyecek yöntemler uyguladı. Yapılan deneylerin sonuçlarının başarısız olacağını bilen doktorlar kendilerini kurtarmak adına bile bile pek çok esirin ölümüne sebep oldular. Başından beri bilinen ve Adolf Hitler’in saçma isteklerinden bir tanesi olan ölmeyen Nazi askeri yaratma hayali pek çok masum insanın ölümüyle sonuçlandı.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.