Nasıl Kadın Kuaförü Olunur? Kimler Kadın Kuaförü Olabilir?

tarafından
31
Nasıl Kadın Kuaförü Olunur? Kimler Kadın Kuaförü Olabilir?

Nasıl Kadın Kuaförü Olunur? Kimler Kadın Kuaförü Olabilir?

Kadın kuaförlüğü dışarıdan bakıldığında kolay bir meslek gibi görünse de aslında her meslekte olduğu gibi kendine özgü zorlukları mevcut. Bunlardan en bilineni ise uzun saatler boyunca ayakta çalışmak ve pek çok insanın tatil yaptığı Cumartesi ve pazar günlerini en yoğun günler olacağı için çalışmak zorunda geçirmek. Elbette kadın kuaförü olmanın zorlukları bu kadar değil.

İyi Bir Kadın Kuaförü Olmak

Kadın kuaförü olmak için öncelikli olarak unutulmaması gereken şey kadınların titiz olduklarını unutmamak. Bununla birlikte hijyen de kadınların dikkat ettikleri ikinci bir konu. Bu iki ile ilgili olarak eksiklikler olduğunu anladıklarında muhtemelen bir daha size müşteri olarak gelmeyeceklerdir. Bununla birlikte kuaför olarak sizin de kadınlara karşı ilgili ve onları memnun etmeniz gerekmekte. Onları evlerinde gibi hissettirdiğinizde bu sık sık gelmelerine sebep olacaktır.

Nasıl Kadın Kuaförü Olunur?

Nasıl Kadın Kuaförü Olunur?

İnsanlarla iyi iletişim kurmak kuaförlük mesleğinin olmazsa olmazları arasında. Bu konuda usta olduğunuzu ve bu işe bir sanat olarak baktığınızı kadınlara verdiğiniz fikirlerle gösterebilirsiniz. Her zaman kadın gözüyle ve estetiği bir numaralı planda tutarak işinizi yapmak da önemli.

Kadın Kuaför Dükkânı Nasıl Olmalı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu işin olmazsa olmazları arasında hijyen gelmekte. Hijyen olmayan bir kadın kuaförü dükkâna kimse ikinci bir defa gelmek istemez. Bu yüzden her sabah müşteriler gelmeden gerekli temizlik işlemlerinin yapılması gerekiyor. Eğer hijyeni ikinci planda tutar ve göz ardı ederseniz açtığınız dükkânı kısa bir süre sonra kapatmak zorunda kalabilirsiniz.

Kuaför Dükkânı Açmak İçin Gerekli Olanlar

Kadın kuaförü dükkânı açmak için bu mesleği yapabiliyor olduğunuza dair bir sertifika ya da diplomanızın olması gerekmekte. Anadolu Kız Meslek, Anadolu Meslek ve Kız Meslek Liselerinin cilt bakımı ve kuaförlük bölümlerinden mezun olanlar ellerindeki diplomalarıyla kuaför dükkânı açabiliyorlar. Bununla birlikte Halk Eğitim Merkezleri, Olgunlaşma Enstitüleri ve Kız Sanat okullarında açılan kursları tamamlayıp sertifika alanlar da kuaför dükkânı açabiliyorlar.

Kuaför Dükkanı Açmak

Kuaför Dükkanı Açmak

Dükkanınızı kiralayıp güzelce döşedikten sonra yapmanız gereken ikinci işlem ise Kuaförler Odası’na kayıt yaptırmanız. Bu kaydı yaptırmak için açtığınız şirkete ait vergi levhanızın ve ilgili belgenizi ibraz edebilirsiniz. Vergi levhası sahibi olmak için de şirketinizi açmış olmanız gerekiyor. Kendinize ait bir muhasebeci bulduğunuz taktirde kendisi sizi yapmanız gereken bütün bu işlemler konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirecektir. Her aşamada belli bir ücret ödeyeceğinizi de unutmamanız gerek. Ancak aylık ödenen muhasebeci ücreti dışında kalan diğer ücretler sadece şirket açılırken bir defaya mahsus olarak ödenmekte.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.