Nasıl Blog Açılır? Blog Yazısı Yazmak Zor mu?

tarafından
98
Nasıl Blog Açılır? Blog Yazısı Yazmak Zor mu?

Nasıl Blog Açılır? Blog Yazısı Yazmak Zor mu?

Blog yazmak bir dönemin en önemli internet faaliyetlerinden bir tanesiydi. Ancak sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla birlikte kısa bir bocalama dönemi geçirdi. İnsanlar kendi bloglarında yazılar yazmak yerine sosyal medya üzerinden yazılar yazmaya başladılar. Bunun en büyük sebebi ise ziyaretçilerin bloğunuza gelmelerini beklemeden yazdığınız yazıyı onlara gönderebilmenizdi.

Blog Sitesi Kurmak İçin Ne Yapılır?

Günümüzde blog açmak ve bloglarda yazı yazmak yeniden önemli bir hale geldi. Peki, blog nasıl açılır? Blog açmak için neler gerekli? Öncelikle eğer bu iş için bir bütçe ayırdıysanız kendi bloğunuza ait bir alan ve alan adı alabilirsiniz. Bu sayede okuyucularınız da sizin bu işi ne kadar ciddiye aldığınızı anlamış olurlar ve bloğunuzu sık sık ziyaret ederler. Ancak bu sizin için masraflıysa www.blogger.com www.wordpress.com www.tumblr.com gibi ücretsiz blog yazmanıza imkân sağlayan siteler üzerinden kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bu sitelerde açacağınız hesabınızı görsel anlamda dilediğiniz şekilde modifiye edebiliyorsunuz. Hatta biraz kurcaladığınız taktirde profesyonel görünümlü bir blog dahi yapabilirsiniz.

Nasıl Blog Açılır? Blog Yazısı Yazmak Zor mu?

Nasıl Blog Açılır? Blog Yazısı Yazmak Zor mu?

Blog Sitesi Kurduktan Sonra Yazı Yazmak

Elbette bir blog açtıktan sonra onunla ilgilenmek gerekmekte. Bloğunuza bir sebepten dolayı ulaşan insanların bloğunuzu takibe almaları için eklenen yazıların güncel olmaları da son derece önemli.

Bir önceki yazımız olan Gigabyte Anakartlarda BIOS Güncelleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bios update nasıl yapılır?, Gigabyte BIOS güncelleme 2018 ve gigabyte q-flash BIOS update hakkında bilgiler verilmektedir.