Nail Art Tırnak Süsleme Sanatı Nasıl Yapılır?

tarafından
31
Nail Art Tırnak Süsleme Sanatı Nasıl Yapılır?

Nail Art Tırnak Süsleme Sanatı Nasıl Yapılır?

Nail Art tırnak süsleme sanatı günümüzde hanımlar arasında oldukça popüler olan boyama sanatlarından bir tanesidir. Bu duruma sanat denmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi ise yapım tekniğinin oldukça zor olmasıdır. Ancak zaman içinde her işte olduğu gibi tırnak süsleme sanatında da çeşitli yöntemler geliştirilmiş ve bu işin kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapılması sağlanmıştır. Elbette orijinal nail art sanatında olduğu gibi hızlandırılmış olan yöntemde çok fazla ayrıntıya girilmezken ortaya çıkan sonuç da biraz rastgele bir sonuçtur.

 Tırnak Süsleme Sanatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde içinde boya olan her şeyin sanat olduğu düşünülmekte. Ancak nail art tırnak süsleme sanatını diğer sanatlardan ayıran en büyük özellik bu iş için bir yeteneğin olmasının gerektiği. Tırnak süsleme sanatı her tırnağa aynı şeklin boya ile çizilmesi ile yapılmakta. Bu sanat kadınlar arasında o kadar çok önemli bir yere geldi ki artık tırnaklarının üzerine Picasso’nun tablolarını yaptıran kadınlar dahi var. Durum böyle olunca bu tabloları ufacık tırnakların üzerine yapmak elbette bu işin de bir sanat olduğunun göstergesi.  Ancak zamanı kısıtlı olan kadınlar için pratik Yollar da her zaman mı var.

Nail Art Nasıl Yapılır?

Nail Art Nasıl Yapılır?

Tırnak süsleme sanatı için gerekli olan şeylerden bir tanesi yetenek bir tanesi de uzun tırnaklar. Ancak bazen yetenek de gerekmeyebilir. Pratik nail art olarak adlandırılan ikinci bir teknikte ise daha kolay bir şekilde bu işlemi yapmak mümkün.

Pratik Nail Art

Pratik Nail Art

Pratik Nail Art

İsteğinize bağlı olarak iki ya da daha fazla renkte ojeyi içi su dolu olan bir su bardağına bir damla olacak şekilde damlatın. Damlatılan oje suyun yüzeyinde genişleyerek yayılacaktır. Bu işlemden sonra isterseniz bir nesne yardımıyla renklerin çok fazla birbirine karışmasına izin vermeden suyu biraz karıştırabilirsiniz. Sonrasında ise parmaklarınızı tek tek 10 ile 15 saniye arasında suyun içerisinde tutarak boyanın tırnaklarınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Elbette bu işlemden sonra tırnaklarınızın kenarındaki derilerde boyanacaktır. Kuruduktan sonra o bölgeleri bir aseton yardımıyla temizleyebilirsiniz. Kullandığınız ojenin kalitesine bağlı olarak tırnaklarınız üzerindeki boyanın süresi de o kadar fazla olacaktır. Ancak çoğu kadın bu işlemin pratik olmasından dolayı her gün farklı bir model denemekte. Zamanı olanlar ise bu işi yapan yerlere gidip çok daha özgün tırnak süsleme sanatı yaptırabilirler. Elbette bu işin ucuz olmadığını da söylemek doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.