KlikTag ile Ne Yediğinizi Öğrenin

tarafından
73
KlikTag ile Ne Yediğinizi Öğrenin

KlikTag ile Ne Yediğinizi Öğrenin

Satın Alacağınız Gıda Ürününün İçeriğini Görün

Uygulama İle Gıda Ürünlerinin Muhteviyatı Nasıl Öğrenilir?

Yakın tarihimize kadar marketlerde yer alan gıda ürünleri çeşitlilik anlamında çok fazla değillerdi. Bu durum satın alma aşamasında kafamızda çok fazla soru işareti oluşturmazdı. Ancak artık durum değişti. Markalar çoğaldıkça insanlar bu markalara ait satın aldıkları ürünlerin muhteviyatında ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar. Bilhassa ufak çocuklu aileler çocuklarına zararlı ürünler yedirmemek adına buna çok dikkat ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde piyasaya çıkan bir mobil uygulama olan KlikTag uygulaması sayesinde artık marketlerden yapılan alışverişlerde satın aldığınız ürünün içerisinde hangi katlı malzemelerinin olduğunu öğrenmeniz mümkün. Bilindiği gibi gıda ürünlerinin hemen hemen hepsinde bu ürünün raf ömrünü uzatmak, bayatlama süresini uzatmak, rengini değiştirmek, tatlandırmak için çeşitli katkı maddeleri kullanılmakta. Bu katkı maddelerinin bazılarının insan sağlığına zararları mevcut.

KlikTag Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

KlikTag uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey satın almak istediğiniz ürünün barkodunu okutmanız. Barkodu okuttuğunuz anda ekranda o ürünün içinde hangi katkı maddelerinin kullanıldığını ekranda görüyorsunuz ve sizin için zararlıysa almaktan vazgeçiyorsunuz.

Ancak programın marifeti sadece bu kadarla sınırlı değil. Kullanmak istemediğiniz katkı maddelerini uygulamanın içinden seçtiğiniz zaman barkodu okuttuğunuz anda ürünün sizin istemediğiniz katkı maddesi içerdiği için ekrana almamanız gerektiğiyle ilgili bir uyarı çıkmakta. Bu özellik gerçekten kullanıcıyı uğraştırmaması bakımından oldukça önemli. KlikTag uygulaması hem Apple Store hem de Android marketlerden indirilebilir.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp İçin Casus Yazılım Yapıldı başlıklı makalemizde Chatwatch Sizi Takip Ediyor, Whatsapp İçin Casus Yazılım Yapıldı ve Whatsapp Uygulamasını Açmak Dahi Sizi Ele Veriyor hakkında bilgiler verilmektedir.