Kendiliğinden Yanan İnsanların Esrarı

tarafından
37
Kendiliğinden Yanan İnsanların Esrarı

Kendiliğinden Yanan İnsanların Esrarı

Özellikle 1950’lili yıllarda dünya kendiliğinden yanan insanları uzun süre konuştu. Bu insanların nasıl ve ne şekilde yandıkları günümüzde hala açıklanamayan olaylar arasında. Yanan insan vakalarıyla ilgili olarak uzmanların yaptıkları açıklamalar da bu olayların esrarını bir kat daha arttırmakta. Kendiliğinden yanan insanlar kısa bir süre önce yeniden dünya gündemine oturdu.

Özellikle İngiltere ve Amerika’da gözlemlenen bu olaylar araştırmacıların nedenini aradığı pek çok soru ile dolu. Yanan insanlardan arda kalanlar üzerinde yapılan araştırmalar oldukça ilginç. İnsan kemiklerinin tamamen kül olabilmesi 2000, eğrilip büzülmesi için de 1500 derecelik bir ısının olması gerekmekte. Böyle bir ısının olduğu kapalı bir ortamda bulunan her şey de saniyeler içinde küle dönüşecektir. Bu olması gereken. Ancak kendiliğinden yanan insanların içinde bulundukları odada kendilerinden başka hiçbir şeye zarar gelmemiş olması bu olaydaki başka bir esrarengiz konu. Sadece odanın içerisinde değil kurbanın kendi vücudunun bir bölümü yanmış olmasına rağmen diğer bölümünde hiçbir etki yok.

Kendiliğinden Yanan Bir Kadın

Kendiliğinden Yanan Bir Kadın

Yanan İnsanlar Kendi Başlarına

Yaşanmış yanan insan olaylarının tamamı insanlar bir odada kendi başlarınayken meydana geliyor. Bu yüzden bu olaylarla ilgili ortada hiçbir şahit de bulunmuyor. Bununla birlikte olayların tamamı ölümle sonuçlandığı için kimse de başlarına geleni anlatamamış. Bu olayların bir cinayet olduğunu düşünen polislerin bu tezini çürüten nokta ise yanma olaylarının hem İngiltere hem de Amerika’da görülmesi. Toplamda yaşanmış 100’den fazla yanma olayı için bir kişinin 1950’lili yıllarda sürekli olarak İngiltere ve Amerika arasında mekik dokuması da imkânsız görülmekte.

Kendiliğinden Yanan Başka Bir Kadın

Kendiliğinden Yanan Başka Bir Kadın

Günümüzde Artık Rastlanmıyor

Olayın bir diğer enteresan yanı da günümüzde bu tarz olaylara artık rastlanmaması. Kendiliğinden yanan insan vakalarına neredeyse 50 yıldır rastlanmıyor. Ancak bu olayların gerçekliği eldeki kayıtlardan ve fotoğraflardan biliniyor. Bir başka deyişle kimse bu olaylara kurmaca ya da sahte diyemiyor. Ayrıca bu olaylarla ilgili olarak 1950’den kalan polis kayıtları da mevcut. Bu kayıtlarda yanma olayları tüm ayrıntılarına kadar anlatılmış ve dedektiflerin açıklamalarıyla birlikte hala polis kayıtlarında saklanmakta. Ancak hiçbir şekilde neredeyse 100’ü bulan bu vakaların hiçbirisi aydınlatılamadan dosyaları kapatılıp rafa kaldırılmış. Günümüzde internet ortamında yanan insanların pek çok fotoğrafı bulunmakta. Bu fotoğraflar dahi olayın esrarını gözler önüne sermeye yetiyor. İnsanların vücutlarının bir kısmının tamamen eriyip diğer kısmına neredeyse hiçbir şey olmaması gerçekten enteresan.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.