Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz?

tarafından
86
Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz?

Kedimizi Nasıl Sevmeliyiz?

Kedi Severken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinizin Karnına Dokunmayın

Ünlü hayvan bilimciler uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalardan yola çıkarak kedilerin nasıl sevilmeleri gerektiğine dair bir açıklama yaptılar. Bu açıklama elbette resmi bir açıklama değil ancak evlerinde kedi besleyenler için kedilerinin hoşlarına gittiği için kesinlikle uygulanması gereken yöntemler.

Kediler sevilmekten hoşlanan hayvanlar. Ancak bunu yaparken doğru yerlere dokunmak kedinizin sizi daha çok sevmesine sebep olacaktır. Örneğin kedilerin dokunulmasını hiç sevmedikleri yerlerinden bir tanesi karınlarıdır. Eğer buraya dokunmak isterseniz kediniz sizi bir düşman olarak algılar ve size saldırabilir. Elbette bu durum kedinizin bilinçli yaptığı bir davranış değildir. Tamamen içgüdüsel olarak böyle bir davranış haline girerler.

Kedilerin sevilirken en çok hoşlarına giden yerlerden bir tanesi ise çene altından başlayarak boynun gövdeyle birleştiği yere kadar uzanan kısımdır. Kedilerin koku alma bezleri burada bulunur ve bu kısma dokunduğunuzda kediniz daha mutlu olur. Ancak her kedinin de sıkılgan olduğunu unutmamak gerek. Kediniz bu durumdan ne kadar keyif alsa da çok uzun süre kendisini sevdirmeyecek ve çabuk sıkılacaktır.

Bir başka yer ise kedilerin bıyıklarının çıktığı yerdir. Buraya parmak uçlarınızla hafifçe ovalarsanız kedinizden çıkan mırıltıların çok daha arttığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Yerli Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor başlıklı makalemizde İletee Ne Zaman Çıkacak?, İletee Whatsapp’ı Yenebilecek mi? ve Yerli Mesajlaşma Uygulaması İletee Geliyor hakkında bilgiler verilmektedir.