İşte Dünyanın İlk Roket Teknoloji Yapay Kalbi..

tarafından
141
İşte Dünyanın İlk Roket Teknoloji Yapay Kalbi..

Çin’de geliştirilen yapay kalp.

Uzay teknolojisi ile geliştirilen yapay kalp.

Çin’de roket teknolojisi kullanılarak yapay kap geliştirildi.

Uzay kalbi nedir?

Geliştirildiği teknolojiden ötürü “uzay kalbi” adını alan bu muhteşem yapay kalp insanlık için çok ama çok büyük ve önemli bir adım.

Tedavisi ancak organ nakli ile olabilecek hastalar için, kalp nakli bekleyenler ve onların yakınları içinde mucizevi nitelikte bir buluş olan yapay kalp, Çin  Uzay  Bilim ve Teknoloji Şirketi olan (CASC) bünyesinde çalışma gösteren Çin Roket Fırlatma Teknolojisi Akademisi ile Tiencin Teda Uluslararası Kardiyovasküler Hastanesi’nin birlikte yürüttüğü bu proje son derece başarılı oldu ve dünya üzerinde ne kadar kalp nakli için sıra bekleyen hasta varsa hepsine ümit oldu.

Belli bir araca , her hangi bir cihaza, nesneye bağlı olmadan ve temas etmeden çalışıyor olması ayrı bir güvenlik düzeyi sağlıyor. Yapay kalp tamamen manyetik alan ile çalışacak.

Akışkan teknoloji kullanılması yapay kalpteki titreşim ve sarsıntıları önlemiş olacak.

Böylelikle kalp daha az yorulmuş olacak. Bu da kalbin çok için süre içerisinde kullanıma uygun olduğunu gösterecektir.

Genellikle kalp nakli beklerken yada nakil olacak bir kalp henüz bulunamamış ise bu durumlarda yapay kalp kullanılacak.

Uzay teknolojisi kullanılarak yapılan bu muhteşem organ ihtiyacı olanlara büyük nimet niteliğinde olacak .

Önce bir dizi teste tabi tutulacak olan yapay kalp uzun süren araçlar deneyler niteliğinde geliştirilmîş bu muhteşem yapay organ öne hayvanlar üzerinde denenecek.

Bir önceki yazımız olan Uber Taksi Hizmeti Hakkında Herşey.. başlıklı makalemizde İstanbul uber, Uber ve Uber mi taksi mi hakkında bilgiler verilmektedir.