İPhone Telefonlarda JailBreak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

tarafından
53
İPhone Telefonlarda JailBreak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

İPhone Telefonlarda JailBreak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

İPhone ya da İPad sahiplerinin en çok şikâyet ettikleri konuların başında bu marka telefon ve tabletlere sahip olanların herhangi bir yazılım yüklemek istediklerinde bu yazılımı sadece Apple Store üzerinden yüklemek zorunda olmaları. Bir başka deyişle başka bir yerden yazılım yüklemesi yapmak isteyenler Apple’ın güvenlik kontrolüne takılarak bu yazılımları yükleyemiyorlar. JailBreak olarak adlandırılan bir işlemle İPhone ve İPad sahipleri istedikleri yerden yazılım yükleyebiliyorlar. Peki, JailBreak nasıl yapılır? JailBreak yapmak zor mu?

Öncelikle bu konuda bilinmesi gereken JailBreak işleminin aygıtınızın garantisinin JailBreak yapılı halde olduğu sürece geçersiz olacağıdır. Ancak Jailbreak’i kaldırdığınızda garanti devam edecektir. Bu yüzden Jailbreak’li telefon ve tabletiniz arızalandığında yetkili servise gönderdiğiniz zaman cihazınızda JailBreak varsa garanti kapsamı dışında tamir edilecektir.

İPad JailBreak İşlemi Cihazı Bozar mı?

Bu işlemin çok farklı yapım tekniği bulunuyor. Bunlardan en çok kullanılan ise Tweakbox üzerinden yapılan işlem. Cihazınızda Safari tarayıcısına girerek adrese next.tweakboxapp.com yazıp bu adrese gidin. Sırasıyla Apps –> Tweaked Apps kısmına girip H3lix JailBreak uygulamasına tıklayıp Install tuşuna tıklayınız. Karşınıza çıkan pencerede “Yükle” tuşuna basarak bu uygulanın yüklenmesini bekleyiniz. H3lix uygulamasının simgesi cihazınızın ana ekranında görünecektir. Ancak çalıştırmadan önce cihazınızın Ayarlar –> Genel –> Aygıt yönetimi kısmına girip burada bulunan Beijing Nation Sky Network seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan H3lix simgesinin yanındaki Güven yazısına tıklayarak cihazınızın bu uygulamaya güvenmesini sağlayınız.

İPhone Telefonlarda JailBreak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

İPhone Telefonlarda JailBreak Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

JailBreak İçin Kullanılan Programlar

Daha sonra masaüstünde bulunan H3Lix uygulamasına giriş yapın. Ekranın tam ortasında JailBreak butonuna tıklayarak bu işlemi başlatın. U işlem birkaç dakika sürebilir. İşlem sonrasında se cihazınız kapanıp açılacaktır. Sonrasında ise cihazınızın ana ekranın Cydia adında bir simge göreceksiniz. Cihazınız üzerinde JailBreak işlemini tamamlamış olacaksınız. Artık istediğiniz yerden cihazınıza yazılım yükleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gigabyte Anakartlarda BIOS Güncelleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bios update nasıl yapılır?, Gigabyte BIOS güncelleme 2018 ve gigabyte q-flash BIOS update hakkında bilgiler verilmektedir.