Hollywood Sinemasının Yabancıları

tarafından
105
Hollywood Sinemasının Yabancıları

Hollywood Sinemasının Yabancıları

Amerikan Sinemasında Boy Gösteren Yabancı Kökenli Oyuncular

Aslen Amerikalı Olmayan Hollwood Yıldızları Kimler?

Hollywood’un ünlü sinema filmlerini seyrederken filmde yer alan oyunculara Amerikalı gözüyle bakarız. Bunun en büyük sebebi elbette hepsinin İngilizce konuşmalarıdır. Ülke olarak da çok fazla kozmopolit bir ülke değiliz. Bu yüzden her ülkeyi de kendimiz gibi düşünmemiz normal. Hollywood sinemasında yıllar önce Amerika’ya göç etmiş aslen Amerikalı olmayan pek çok oyuncu bulunmakta.

Nicholas Cage dendiğinde hepimizin aklına ünlü bir Amerikalı oyuncu geliyor. Ünlü olmasına ünlü ancak Nicholas Cage yani gerçek adıyla Nicholas Kim Coppola aslen bir İtalyan. Babası İtalyan olan Cage’in annesi ise Polonyalı. Amerikalı olarak bildiğimiz bir sanatçı aslında tamamen Avrupalı. Hollywood sinemasında Amerikalı olarak bilinen çok fazla İtalyan oyuncu var. Bunlar arasında en bilinenleri Marlon Brando, Dany DeVito, Robert De Niro, Al Pacino, Leonardo DiCaprio ve Madonna.

Bununla birlikte Amerikan sinemasının da çoğunlukla İtalyan ve İspanyol kökenli oyuncular tarafından istila edildiğini kabul etmek gerekiyor. İspanyol kökenli olan Jennifer Lopez, Antonio Banderas, Salma Hayek, Andy Garcia, Selena Gomez gibi pek çok ünlü de var.

Bu konuda herhalde en çok bilinen isim de Arnold Schwarzenegger’dir. Genç yaşta Avusturya’dan Amerika’ya yerleşmesinin ardından sayısız filmde sert Alman aksanıyla konuştuğu İngilizcesi yüzünden Amerikalı olmadığı anlaşılıyordu. Ancak çoğu insan için bu onun bir özelliği olarak algılandı. Amerika’da da çok sevilen Schwarzenegger bir dönem Kaliforniya Valisi olarak da görev yaptı.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Büyük Köpek Cinsleri başlıklı makalemizde Büyük Köpek Cinsleri Hangi Ülkede Daha Fazla, Büyük Köpekler Saldırgan mıdır? ve Dünyanın En Büyük Köpek Cinsleri hakkında bilgiler verilmektedir.