Hamilelik Belirtileri

tarafından
127
Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Belirtileri

Hamilelik Nasıl Anlaşılır?

Hamileliği Anlama Süresi Ne Kadar?

Hamilelik belirtileri, hamile kalan kişinin ilk birkaç hafta kendi başına anlayamayacağı bir durumdur. İlk belirtileri mide bulanması olarak görülür. Ancak pek çok insan bu mide bulanmasının bir hamilelik belirtisi olduğunu anlamazlar. Hamilelik göreceli olarak çok yavaş ilerleyen bir süreç olduğu için hamile olan kişinin hamileliğini kendi başına fark etmesi kolay olmaz.

Hamile kaldığından şüphelenen kişiler için evde uygulayacakları testler mevcuttur. Bu testler %70 oranında hamile kalındığını doğru olarak tespit edebilmektedir. Ancak bu testler evde kişinin kendi başına yaptığı testler olduğu için uygulama aşamasında yapılacak en ufak bir hata test sonucunun da yanlış çıkmasına sebep olacaktır. Hamilelik belirtileri yaşadıklarını düşünenler için meraklarını giderecek en kolay yöntem en kısa zamanda bir doktora görünmek olacaktır. Doktorlar tarafından yapılan testlerde hamile kalınıp kalınmadığı büyük oranda ortaya çıkmaktadır.

Hamilelik belirtileri ortaya çıkmaya başladıktan sonra bu durumun bir rahatsızlık sonucu meydana geldiği pek çok insan tarafından düşünülmektedir. Ancak bu noktada biraz uyanık olunması gerekiyor. Cinsel birleşmeden bir süre sonra ortaya çıkan mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtiler kesinlikle hamilelik belirtileri arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Nasıl Zayıflanır? başlıklı makalemizde Nasıl Zayıflanır?, Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? ve Zayıflamak İçin Ne Yapılmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.