iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır?

tarafından
85
iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Apple’ın bir mesajlaşma sistemi olma özelliğine sahip olan iMessage sayesinde Apple cihazlar arasında ücretsiz olarak mesajlaşmak mümkün olabilmektedir. Apple kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılıyor olmasına karşın bu özelliği kullanmayı bilmeyen kişilerin varlığı da söz konusu olmaktadır. iMessage sistemi sayesinde Apple kullanıcıları diğer Apple kullanıcıları ile ücretsiz bir şekilde mesajlaşabilmekte, mesaj ile video gönderimi yapabilmekte, ses ve ya fotoğraf gönderebilmektedir. iMessage kullanabilmek için hücresel veri ya da WiFi kullanım ihtiyacı söz konusudur.

iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır?
iMessage aynı SMS sistemine benzer bir nitelik taşıyan mesajlaşma sistemidir. Fakat yalnızca Apple cihazlarda kullanılabilmektedir. iMessage kullanabilmek için internet bağlantısının bulunuyor olması gerekmektedir. İnternet bağlantısına sahip olan Apple cihaz sahipleri istedikleri şekilde iMessage üzerinden ücret ödemeksizin mesajlaşma imkanına sahip olmaktadırlar. iMessage kullanımında herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. İsteyen her Apple cihaz kullanıcısı iMessage üzerinden video, resim, ses gönderimi yapma imkanına sahiptir. Bunun için Ayarlar – Mesajlar bölümünden iMessage özelliğini aktifleştirmek yeterli olacaktır.

iMessage Mi Yoksa SMS Mi Kullanıyorum Nasıl Anlarım?

Eğer iMessage özelliğini kullanarak karşı taraf ile görüşme yapıyorsanız mesajlarınızın arka plan rengi yeşil değil mavi olarak görünecektir. Bununla birlikte mesaj yazacağınız bölümde Mesaj ibaresi yerine iMessage ibaresi yazılı şekilde görülecektir.

iMessage Üzerinden Mesajlaşmalarda İnternet Kesilirse Ne Olur?
iMessage üzerinden mesajlaşma esnasında internet bağlantısının kesilmesi durumunda iletmiş olduğunuz mesajlarınız karşı tarafa SMS olarak iletilecektir. Fakat böyle olmasını istemiyorsanız Ayarlar – Mesajlar  bölümünde “iMessage kullanılmadığında SMS olarak gönder” seçeneğinin kapatılması gerekmektedir. Bu ayarı kapatmanız halinde internet bağlantınızın kopması durumunda iMessage üzerinden mesajınız SMS olarak gönderilmeyecektir.

iMessage Özelliğinde İletim Raporu Var Mı?
iMessage özelliğinin kullanımında karşı tarafa gönderilmiş olan mesaj okunduktan sonra gönderilmiş olan mesajın hemen alt tarafında “Okundu” yazacaktır.

Bir önceki yazımız olan Meyve suyu iç Bitcoin Kazan! başlıklı makalemizde bedava bitcoin, bitcoin ve bitcoin kazan hakkında bilgiler verilmektedir.