GTA V Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Oldu

tarafından
80
GTA V Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Oldu

GTA V Tüm Zamanların En Çok Satan Oyunu Oldu

GTA V’den Hasılat Rekoru

Açık Dünya Oyunlarının Tartışılmaz Lideri GTA

Bilgisayar oyuncuları için GTA V’in ayrı bir yeri vardır. İlk çıktığı 1999 yılında tamamen farklı bir oyun olan GTA zamanla tarzı oturan bir oyun halini aldı. Adının açılımı Grand Theft Auto yani Büyük Araba Hırsızlığı olan GTA’nın ilk versiyonunda amaç gerçekten araba hırsızlığı yapmaktı.

GTA serisi zaman içinde değişti ve bugünkü oyunun sinyallerini GTA San Andreas oyunu ile verdi. San Andreas’da artık sadece araba çalmıyoruz, para kazanıp hayatımızı bu paralarla idame ettiriyorduk. Bu durum insanlar tarafından oldukça sevildi. Buna bir de uçsuz bucaksız bir dünya eklenince insanların canının sıkılması imkansızdı.

2013 yılının Eylül ayında GTA V piyasaya çıktı. Ancak sadece konsollarda çıkmıştı. Bilgisayar oyuncuları ise tam 1 yıl daha bilgisayarlarında bu oyunu oynamak için beklediler. Belki de oyunun firması Rockstar Games’in oyunu bu şekilde piyasaya sürmesi tüm zamanların en çok satan oyunu olmasında da etkili oldu. Oyunu gerçekten oynamak isteyenler bilgisayarlarını satıp yerine Playstation alıp bu oyunu oynadılar.

İlk GTA’dan bu yana neredeyse 20 yıl geçti. Rockstar Games sadece GTA V’den 6 milyar dolarlık bir hasılat elde etti. Yeni oyunun ne zaman çıkacağı şu an için bilinmiyor ancak bilinen gerçek şu ki GTA V’in çıkışının üzerinden tam 5 yıl geçtiği ve yeni bir GTA’nın da artık yavaş yavaş konuşulmaya başlanmasının gerektiği.

Bir önceki yazımız olan Bulmacayı Çöz 1 Bitcoin Kazan.. başlıklı makalemizde Android MonteCrypto: The Bitcoin Enigma, App store MonteCrypto: The Bitcoin Enigma ve Bitcoin kazandıran oyun hakkında bilgiler verilmektedir.