Forza Horizon 4 İnanılmaz Yeniliklerle Geliyor

tarafından
33
Forza Horizon 4 İnanılmaz Yeniliklerle Geliyor

Forza Horizon 4 İnanılmaz Yeniliklerle Geliyor

İlki 2012 yılında piyasaya sürülen ve araba yarışı oyunlarına farklı bir soluk getiren Forza Horizon 4 oyunu yakın zamanda raflardaki yerini alacak. Bunun öncesinde ise beklenmedik bir gelişme yaşandı ve oyunda yer alan araçların tamamı internete sızdırıldı. Bu araçların sızdırılmasıyla birlikte oyunun hayranlarının heyecanı daha da katlandı.

482 Araçlık Liste

Forza Horizon 4 oyunun yer alacak araçların hangileri olduğunun internete sızdırılmasıyla birlikte heyecanlı bekleyiş çok daha heyecanlı bir hal aldı. Bu listede yer alan araç sayısı ise dudak uçuklatan cinsten. Forza Horizon 4 oyununda oyuncuları tam tamına 482 adet araç bekliyor. Elbette bununla birlikte oyuncuları bekleyen bir sıkıntı da yok değil. Bu bilgileri öğrendikten sonra oyunun ne kadar yer kaplayacağı da konuşulmaya başlandı. Hatırlandığı gibi Forza Horizon 3 oyunu 60 GB’lık bir yer kaplıyordu. Üstelik X-Box kullanıcıları için bu 60 GB’lık oyun sürekli çıkan güncellemeler yüzünden 100 GB boyutunu geçebiliyordu. Bilgisayar kullanıcıları ise bu konuda daha şanslılardı çünkü indirilmesi gereken güncellemeleri kendileri kontrol edebiliyorlardı.

Forza Horizon 4 Kapak

Forza Horizon 4 Kapak

Daha Fazla Araç Eklenebilir

Forza Horizon 4 oyununun bu konuda yol kat edip etmediğini birlikte göreceğiz. Ancak eğer güncelleme konusunda herhangi bir çözüm bulunamamışsa bu durum oyuncular tarafından hoş karşılanmayacaktır. İnternete düşen bu 482 araçlık listenin oyunun çıkış tarihine kadar artmasına da kesin gözüyle bakılmakta. Çünkü araba yarışlarının olmazsa olmazları olan araçlar oyuna eklenen en son öğeler ve bu ekleme işlemi oyunun çıkacağı güne kadar bir şekilde devam ettirilmekte. Bu durumu futbol oyunlarındaki son dakika transferlerinin oyuna eklenmesi ile aynı mantıkta değerlendirebiliriz.

Forza Horizon 4 Araç Detayı

Forza Horizon 4 Araç Detayı

Sızdırılan listede en çok ilgi çeken detay ise oyunda olacak araçların arasında azımsanmayacak kadar da klasik araç olması. Bunlardan en ilgi çekenleri ise 1962 Austin FX4 Taxi cab, 1931 Bentley, 1965 Morris Minor Series II. Bu anlamda oyun modern arabaları sevenler kadar klasik otomobil tutkunları için de vazgeçilmez olacağa benziyor. Oyunlarda çok araba olma özelliği ilk olarak Gran Tourismo serisi ile başlamıştı. Gran Tourismo oyunundaki akıl almaz sayıdaki araç sayesinde oyun o dönemlerin en baba oyunu olan Need For Speed’i bile gölgede bırakmıştı. Aynı bayrağı şu anda Forza Horizon taşımakta ve içerdiği devasa araç sayısıyla oyuncuları şaşkına çevirmekte.

Bir önceki yazımız olan Fortnite Playground Türkçe Yama başlıklı makalemizde fortnite playground Türkçe yama, Fortnite Türkçe yama çıkış tarihi ve Playground Türkçe yama ne zaman çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.