Fortnite Android İçin Ne Zaman Çıkıyor?

tarafından
78
Fortnite Android İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Fortnite Android İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Multiplayer oyun dünyası son birkaç yıldır önemli bir atılım içerisinde. Bir ARMA modu olan Day-Z o kadar ilgi gördü ki bu mod ilerleyen zamanlarda Day-Z adı altında başlı başına bir multiplayer oyunu olarak piyasaya sürüldü. İşte Fortnite ve PUBG gibi oyunlar, ataları olan Day-Z oyununun izinden gitmeye devam ediyorlar. Multiplayer oyunların oyuncuları cezbetmesinin en önemli sebebi elbette birden fazla kişiyle aynı anda oynanabilmesi. Bir de oyunun geçtiği harita büyükse bu durumun oyunun oynanışını çok daha zor bir hale getirmekte.

Fortnite Nasıl Bir Oyun?

Fortnite basit bir tabirle bir hayatta kalma oyunu. Oyunu aynı anda ve aynı harita üzerinde oynayan yüzlerce kişinin tek amacı haritada hayatta kalan son kişi olmak. Oyun boyunca herkes ellerinde bulunan ya da haritanın çeşitli yerlerinde buldukları silahlarla birbirlerini öldürmeye çalışıyorlar. Harita üzerinde çok dolaşanların normal olarak bulunmamış güçlü silahları da bulma şansları daha yüksek olmakta. Bununla birlikte zaman ilerledikçe yönettiğiniz karakterin acıkma ve uyku gibi ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. Bu yüzden de oyunu gerçekten dikkatli bir şekilde oynamak gerekli. Fortnite oyununu ciddi şekilde oynayanlar arasında bir iletişim kurulduğu biliniyor. Birbirleriyle iletişim kuranlar oyun sırasında resmi olmayan çeşitli takımlar oluşturarak birbirlerini diğer kişilere göre koruyorlar.

Fortnite Android İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Fortnite Android İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Fortnite üzerindeki çalışmalarına devam eden oyunun yapımcı firması Epic Games oyunun ilk önce IOS işletim sisteminde çıkacağını duyurdu. Bu sayede oyunun çalışmasındaki aksaklıkların da daha iyi görülebileceğini söyleyen firma yetkilileri olası aksaklıkların giderilmesinin ardından Fortnite Android versiyonunu da piyasaya süreceklerini söylüyorlar. Bilindiği gibi Fortnite en büyük rakibi olan PUBG henüz mobil cihazlarla ilgili çalışmalara başlamadan önce mobil cihazlar için düğmeye basmıştı. Ancak geliştirilme aşamasında karşılaşılan finansal sorunlar yüzünden bu konuda PUBG çok daha öne geçti. Bir taraftan Fortnite Android için çalışmalara devam ederken diğer taraftan da oyunun modları çıkmaya başladı. 2017 yılının Eylül atında çıkan Fortnite: Battle Royal adını taşıyan mod sayesinde oyun biraz daha keyifli bir hal aldı.

Fortnite: Battle Royal Rekor Kırdı

Battle Royal piyasaya çıktığı gün, ücretsiz olarak dağıtılmasının da verdiği avantajla tam 1 milyon kişi tarafından indirildi. Bu modda bulunan silahlar ve karakterler daha gerçekçi bir hale getirilmiş ve oyunun oynandığı harita çok daha renklendirilmişti. Bununla birlikte Battle Royal’de ciddi bir Steampunk etkisi de görülmekte. Moda başlarken havada uçan eski bir otobüsten paraşütle aşağıya atlıyorsunuz.

Fortnite: Battle Royal Tanıtım Videosunu izlemek isteyenler:

Bir önceki yazımız olan GTA 6 İnternetten İndirilir mi? GTA 6 Ne Zaman Çıkıyor? başlıklı makalemizde GTA 6 internetten indir, GTA 6 ne zaman çıkıyor ve GTA 6 nerede geçecek? hakkında bilgiler verilmektedir.