FIFA 19 Ne Zaman Çıkıyor? FIFA 19 Ronaldo Sorunu

tarafından
59
FIFA 19 Ne Zaman Çıkıyor? FIFA 19 Ronaldo Sorunu

FIFA 19 Ne Zaman Çıkıyor? FIFA 19 Ronaldo Sorunu

En uzun soluklu bilgisayar oyunlarından bir tanesi olan FIFA serisi, FIFA 19 ile yeniden insanların gönlünü fethetmeye hazırlanıyor. Artık her oyunda kalıplaşmış özelliklerin yanında FIFA 19 ile beraber bazı yeni özelliklerin de geleceği geçtiğimiz günlerde EA Sports tarafından açıklandı. Oyunda insanların ilgisini çeken en önemli özellik ise 2017 yılında eklenen ve senaryo modu adı altında oynanan kısımdı. Bu kısımda Alex Hunter adında bir futbolcuyu yönetiyor ve başarı olması için çalışıyorduk. 2 yıldan beri devam eden bu kısımda amacımız en sonunda Real Madrid’de forma giyen Christiano Ronaldo ile buluşmak ve onunla aynı takımda oynamaktı.

Ronaldo Juventus'a Transfer Oldu

Ronaldo Juventus’a Transfer Oldu

FIFA 19 Ronaldo Juventus Transferi

2017 yılından beri Real Madrid’e transfer olmak isteyen Alex Hunter bu yıl bu amacına ulaşarak oyunda Real Madrid’e transfer olacaktı. Bu sayede de senaryonun asıl amacı tamamlanmış ve Christiano Ronaldo ile tanışıp aynı takımda forma giyme şansını yakalayacaktı. Muhtemelen bu durum da bu senaryo kısmının biterek önümüzdeki yıllarda yeni konusu olan bir senaryo modunun başlamasına sebep olacaktı. Ancak işler EA Sports ve FIFA 19 kanadında düzgün bir şekilde ilerlemedi. Christiano Ronaldo’nun kolay kolay Real Madrid’den ayrılamayacağını düşünen yapımcıların bu düşünceleri kursaklarında kaldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla Ronaldo’nun Juventus’a transfer olduğu açıklandı. Ancak tek sorun bu değil. Yaklaşık 4-5 aydır oyun için hazırlanan afişlerde ve televizyonlarda gösterilen reklamlarda Ronaldo’nun Real Madrid formasıyla olan görselleri kullanıldı. Bu da EA Sports için ciddi bir telif problemi demek. Çünkü Ronaldo Juventus’a sözleşmeyi attığı anda artık bu görsellerin kullanılması EA Sports için ciddi bir sorun durumuna gelecek. Peki bundan sonra ne olacak? EA Sports bu senaryoyu düzeltmek için herhangi bir yol izleyecek mi?

Alex Hunter ve Ronaldo

Alex Hunter ve Ronaldo

FIFA 19 Demosu Ne Zaman Çıkacak?

Afiş problemleri belki bir nebze olsun çözülebilir. Ancak oyunda bulunan bu senaryo modunun oyundan çıkarılması zor. Senaryonun konusundaki ana karakter olan Ronaldo’nun çıkarılıp yerine konulması ya da Alex Hunter Real Madrid’e transfer olmak isterken bir anda Juventus’a transfer olmak istemesi son derece saçma bir olay olacaktır. Olsa dahi oyunun çıkmasına bu kadar kısa bir süre kalmışken oyundaki animasyonların ve seslerin değiştirilmesi de neredeyse imkânsız. Bütün bunlar yaşanırken FIFA 19’un çıkış tarihinin biraz daha ileriye ötelenmesi gibi bir durum da olabilir. Eğer zamanında çıkarsa FIFA 19’un demosu 11 Eylül 2018’de oyunun kendisi ise 25 Eylül 2018’de çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.