Ferrari’nin Yeni Modeli 488 Test Aşamasında Görüntülendi

tarafından
130
Ferrari’nin Yeni Modeli 488 Test Aşamasında Görüntülendi

Ferrari’nin Yeni Modeli 488 Test Aşamasında Görüntülendi

Ferrari’nin Yeni Modeli 488 Pista

Yeni Bir Hibrit Spor Araba

Spor araba denildiğinde akla gelen ilk marka olan Ferrari’nin yeni modeli 488 Pista, prototip halinde test edilirken pistte görüntülendi. Araç şimdiye kadar üretilmiş en hızlı ve en güçlü hibrit spor araba olma özelliğini taşıyor.

Ferrari 488 Pista 3.9 litre turbolu V8 motora sahip. 720 beygir gücündeki araç aynı zamanda 770 Nm tork üretebiliyor. Videolara ve fotoğraflara bakılırsa yeni bir canavarın doğmasına az kaldığı belli. Araç üzerinde bulunan kinetik enerji geri dönüşüm sistemi (KERS) ile tekerleklerden elde edilecek olan enerji bir aküye depolanarak istenildiği zaman motor üzerinde ekstra bir güç yaratması için kullanılacak. Ancak sadece bunun için değil, araç zaten elektrikli olduğu için normal kullanımda da bu depolanan enerji kullanılabilecek. Bilindiği gibi KERS sistemi bir iki yıl öncesine kadar Formula 1 yarışlarında kullanılan bir özellikti.

Aracın şu an için 2019 yılında piyasaya sürülmesi amaçlanıyor. Ferrari 488 Pista her ne kadar kameralara yakalanmış olsa da aracın dış görünüşü ile ilgili olarak tam anlamıyla fikir sahibi olmak biraz güç. Çünkü test aşamasında kullanılan prototip aracın şasisi üzerinde oldukça fazla deformasyon ve ayrıntıları gizlemek için değişik parçalar kullanılmış. Bilindiği gibi spor arabalarda kullanılan aerodinamik yapı gerek yol tutuş gerekse yakıt tüketimi anlamında büyük önem taşıyor. Bu yüzden büyük firmalar rakiplerinin kendilerinden kopya çekmemesi için test aşamalarında bu aerodinamik yapıyı gizlemeyi tercih ediyorlar.

Bir önceki yazımız olan KlikTag ile Ne Yediğinizi Öğrenin başlıklı makalemizde Barkod okutarak gıda ürününün içeriğini öğrenme, KlikTag ile Ne Yediğinizi Öğrenin ve Satın Alacağınız Gıda Ürününün İçeriğini Görün hakkında bilgiler verilmektedir.