Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

tarafından
114
Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2018

Düğün yapmak hayat içerisindeki belki de en masraflı süreçtir. Evlenmek isteyen gençlerin büyük bir çoğunluğu bu aşamada ekonomik olarak kendi kendilerine yetememekte ve bankalardan evlilik kredisi almak istemektedir. Ancak adı geçmekte olan bu krediyi ülkemizde mevcut olan tüm bankalar vermemekte ve bu sebepten dolayı da borç para almak isteyen gençler “Hangi bankalar evlilik kredisi veriyor?” diye merak etmektedir.

Düğün Kredisi
Eğer siz de düğün yapma hazırlıkları içerisindeyseniz ve bu aşamada bir bankanın kredisine ihtiyaç duyuyorsanız ilk olarak bu hizmeti veren yerleri tespit etmeniz gerekmektedir. Ülkemizde düğün kredisi veren bankalardan bazıları ise şunlardır;
1. Akbank,
2. Denizbank
3. Finansbank,
4. Garanti Bankası,
5. Halk Bankası,
6. HCBC Bank,
7. ING Bank,
8. Bank Odea,
9. Türkiye Ekonomi Bankası,
10. Yapı Kredi Bankası,
11. İş Bankası,
12. Ziraat Bankası ve
13. Vakıf Bankası’dır.

Adı geçen bu bankalar evlilik kredisi vermek ile beraber bu hizmet daimi olmamakta ve genellikle yaz döneminde kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Bu sebepten dolayı yapmanız gereken bankaların evlilik kredisi kampanyalarını takip etmektir.

Düğün Yapacaklara Özel İhtiyaç Kredisi
Evlilik sürecine girdiğiniz halde bankaların bu alanda bir kampanyası mevcut değil ise bu aşamada imdadınıza ihtiyaç kredileri yetişmektedir. Bu krediler hemen hemen her türlü nakit sıkıntısını gidermek için kullanılmak ile beraber evlenmek isteyen kişilere özel olarak da verilmektedir. Bu yüzden talep ettiğiniz herhangi bir bankaya giderek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu noktada gerek faiz oranları gerekse de verilen hizmetin kalitesi olarak tavsiye edebileceğimiz bankalar arasında Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıf Bank ve de Akbank bulunmaktadır.
Adı geçen bu bankalar ile iletişime geçerek kendiniz için en uygun olan yerden evlilik kredisi alabilir ve düğününüzü gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde 2018 kefilsiz kredi, Kefilsiz Kredi ve Kefilsiz Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.