Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

tarafından
45
Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Ev Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Günümüzde ev sahibi olmak gerçekten büyük bir lüks haline geldi. Ev fiyatlarının çok arttığı bu dönemde maddi durumu iyi olanlar için ev almak çok da zor değil. Ancak ev alırken de gözü kapalı hareket etmek yanlış. Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular oldukça önemli.

Elektrik Tesisatı Düzgün Çalışıyor mu

Elektrik Tesisatı Düzgün Çalışıyor mu

Depreme Dayanıklı Evler

Ülkemiz deprem kuşağında olduğu için evlerin de depreme dayanıklı olması gerekiyor. Bu konuda pek çok insan satın alacakları evin deprem sigortası olmasını evin depreme karşı dayanıklı olmasıyla karıştırıyorlar. Evin deprem sigortası olması depremde yıkılmayacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında öncelikli olan satın alacağınız evin depreme dayanıklı olması. Bunu da evi satın almadan önce bu işi yapan kişileri eve getirerek öğrenebilirsiniz.

Evin Konumu

Satın alacağınız evin konumu da göz önünde bulundurulması gerekenlerden. Evinizin okul, hastane, taksi durağı, otobüs durağı, çarşı gibi yerlere yakın olması sizin açınızdan da önem taşımakta. Özel aracı olanlar genellikle ev alırken bu duruma dikkat etmezler. Ancak siz aracınızla bu yerlere giderken size gelecek olan özel aracı olmayan misafirleriniz zorluk çekeceklerdir.

Su Tesisatına Dikkat Etmek Önemli

Su Tesisatına Dikkat Etmek Önemli

Su ve Elektrik Tesisatı

Özellikle yeni yapılmış ve daha önce kimsenin oturmadığı dairelerde elektrik ve su tesisatının çalışmasıyla karşılaşılmakta. Evi yapan firma bu konuda titiz davrandıysa herhangi bir sorun çıkmaması doğal. Ancak her firma aynı şekilde davranmıyor. Evi satın alan kişi yaptırır mantığıyla iş yapan pek çok firma mevcut. Bu yüzden evi satın almadan önce elektrik ve su tesisatlarının sorunsuz olarak çalıştığından emin olun. Mümkünse çok elektrik çeken çeşitli eşyaları aynı anda çalıştırarak sigortaların bu kadar elektriği kaldırdığını da test edin. Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında su ce elektrik tesisatı önem taşımakta.

Asansör

Günümüzde yeni yapılan hemen hemen tüm evlerde asansör mevcut. Ancak eski evlerde bazen bu durum söz konusu olmuyor. Bu yüzden eğer beğendiğiniz ev üst katlardaysa buraya çıkıp inmenin zor olacağını önceden düşünmek gerekiyor. Evi satın aldıktan asansör olmayışının pişmanlığını yaşamamak için asansörü olan binalara öncelik verebilirsiniz.

Otopark

Artık herkesin otomobili var. Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında otopark da geliyor. Normal otoparklar bir tarafa artık çoğu insan oturdukları evlerin kapalı otoparkları olmasını istiyorlar. Ev satın alırken otopark olmasına dikkat edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.