Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

tarafından
148
Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

Enes Batur Ne Kadar Kazanıyor?

Enes Batur Vergi Rekortmeni

Youtube üzerinde en çok takipçisi olan Youtuber Enes Batur’un bu işten tam olarak ne kadar para kazandığı bir süredir insanların zihinlerini meşgul eden konulardan bir tanesi. Özellikle Youtuberlık yapan insanlar onun yolundan giderek onun kazandığı kadar para kazanmak istiyorlar. Ancak Enes Batur aylık ne kadar para kazanıyor?

Enes Batur’un şu anda 7 milyonu aşkın abonesi bulunmakta. Bu ay itibariyle de Youtube üzerinden kazandığı paranın şimdiye kadar ki en üst seviyesine ulaştığı konuşuluyor. Pek çok kişi onun sadece Youtube üzerinden para kazandığını düşünse de aslında diğer sponsor ve reklam gelirleri de bu kazançta önemli bir rol oynamakta. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda vizyona giren sinema filmini de unutmamak lazım.

Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

Enes Batur’un Aylık Kazancı Ortaya Çıktı

Enes Batur’un aylık kazancının gündeme gelmesindeki en önemli kişi ise Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu. Eyüboğlu kendi köşesinde yazdığı yazıda Enes Batur’un aylık kazancının 530 bin TL olduğundan bahsetmekte.

Bir ayda bu denli para kazanan birinin bir de çektiği filmden elde ettiği 17,4 milyon TL dolayındaki hasılatla önümüzdeki yıl vergi rekortmenleri arasına kolaylıkla girmesi bekleniyor. Ancak öncesinde devletin Youtuberlardan nasıl vergi alınacağı konusunu çözmesi gerekmekte. Youtuberların vergi vermesiyle ilgili yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hükumetten Emekli, Esnaf, Borçlu ve Öğrenciler İçin Yasa Paketi başlıklı makalemizde Bağkur prim borcu kredi, Emekliye ikramiye müjdesi ve Prim borcu ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.