En Çok Karşılaşılan WordPress Tema Kurulum Hataları

tarafından
76
En Çok Karşılaşılan WordPress Tema Kurulum Hataları

En Çok Karşılaşılan WordPress Tema Kurulum Hataları

WordPress altyapısını sahip hostinge sorunsuz bir şekilde kurdunuz. Bu aşamadan sonra güzel ve kullanışlı bir tema kurup ziyaretçilerin sitenizde uzun süreler geçirmesini istiyorsunuz. Bu ilk bakışta kolay gibi görünse de bazen WordPress tema kurulumları site sahiplerinin bir site kurmaktan vazgeçmelerine dahi sebep oluyor. Ücretsiz temaların yanında ücretli WordPress temaları da var. Bununla birlikte İngilizce Nulled olan ve ücretli temaların kırılmış versiyonları da internet üzerinde bolca bulunmakta. Kullanacağınız temayı ücretini vererek kurarsanız elbette bunun pek çok avantajında da faydalanıyorsunuz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda temayı yapan firmanın forumunda bu sorunlara kolaylıkla yanıt bulmaktasınız. Bu durum bedava olarak dağıtılan temalarda da nispeten aynı. Ancak kırılmış ve korsan olarak dağıtılan temalarda ortaya çıkacak sorunlarda bunu kendi başınıza halletmeniz gerekmekte. Çünkü kimse size yardım eli uzatmıyor.

Korsan Temalarda Kurulum Sorunu

Bir temayı yasal olmayan şekilde indirip sitenize kurduğunuzda bununla ilgili hata almanız olası bir durum. Bu yüzden bu durumun biraz da şans olduğunu unutmayın. Her şey güzel çalışıyorken bir anda beklenmedik bir hata ile karşılaşmak harcadığınız saatlerin boşa gitmesi kadar bir o kadar daha saat harcayacağınızın da göstergesi.

Korsan tema yükleyenlerin karşılaştıkları en büyük sorun karışık bir yapısı olan bu temaları çözmek oluyor. Bu temaları para verip satın alanlar internet üzerinden demo içerik indirerek sitelerinin bu demo içerikle dolmasını sağlıyorlar. Bu sayede yapmaları gereken tek şey var olan içerikleri değiştirmek. Diğer türlü ise bu kadar karışık olan siteye içerik yüklemeyi çözmek ve temanın çalışma prensibini anlamak son derece zor olabilir. Koran temaları yükleyip aktif hale getirdiğinizde sitenizin açılmaması da olası hataların arasında. Muhtemelen bu temaların kırılma işlemi düzgün bir şekilde yapılmadığı için aktif edildiğinde de çalışmıyor. Bu sıklıkla karşılaşılan bir durum. Bu durum sonucunda 404 hatası alındığı gibi HTTP 500 – Sayfa düzgün çalışmıyor hatası da alınmakta. Daha ilk baştan bu hataları aldığınızda hala bu temayı kullanmaya devam etmek ilerleyen zamanlarda buna benzer hatalar alacağınızın da habercisi.

Stil Dosyası Kayıp Hatası

Tema kurulumlarında en çok görülen hatalardan bir tanesi de stil dosyası kayıp hatası. Bazı temalarda stil dosyasının yeri olması gerekenden farklı bir yerde olabiliyor. Bu temanın hangi WordPress sürümü için hazırlandığından ya da hangi WordPress sürümünde doğru bir şekilde çalışacağından emin olduktan sonra kurulması gerektiği anlamına gelmekte. Bu sorunun çözümü ise ftp üzerinden sitenizin dosyalarını açıp stil dosyasını wp-content/themes klasörü içine atmak.

Bir önceki yazımız olan Windows 10’da Oyunlarda Ani FPS Düşmesi ve Çözümü başlıklı makalemizde ani fps düşmesi cs go, laptop ani fps düşüşleri ve oyunlarda ani fps düşmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.