e-Devlet’ten bir yenilik daha! Miras Sorgulama…

tarafından
104
e-Devlet’ten bir yenilik daha! Miras Sorgulama…

E-Devlet sistemi turkiye.gov.tr adresi üzerinden artık vatandaşlarımız “Miraslıçılık Belgesi” hizmetinden faydalanabilecekler. Kişilerin miras durumu artık bir tık uzaklarında olacak. E-devlet üzerinden “Veraset İlamı Sorgulama Sistemi”ne giriş yapılarak yeni hizmeti kullanabilecekler.

E-DEVLET ÜZERİNDEN “MİRASÇILIK BELGESİ” İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMASI GELDİ..

Yeni hizmete girmiş olan sistemle ilgili ilk açıklama şu şekilde yapıldı; “Yargı birimlerinden verilen bu hizmet “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP sistemi üzerinden internet ortamında 06.03.2015 tarihinden sonra verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılama gerekli olan durumlar haricinde, ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sistemi üzerinden yapılması zorunlu hale gelmiştir. Bu kapsamda yukarıda maddeleri yerine getiren vatandaşlarımızın “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir.” açıklaması yapılmıştır..

MİRAS SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

(Çıkan ekranda 5 saniye bekledikten sonra sağ üst köşeden devam et tıklamanız yeterlidir.)

Bir önceki yazımız olan iMessage Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Apple bedava mesajlaşma, apple imessage ve iMessage hakkında bilgiler verilmektedir.