D Smart Biss Şifresi Nasıl Girilir?

tarafından
918
D Smart Biss Şifresi Nasıl Girilir?

Biss Şifreleme Tekniği

Biss şifreleme tekniği uygulanan en basit şifreleme tekniklerinden bir tanesidir. Örnek verecek olursak 0202010001 gibi değişmeyen bir şifre ile yayın şifrelenip alıcıya gönderilir.

Eğer ki alıcı cihazla bu şifreyi biliyorsa yayın kolaylıkla açılıp izlenebilir. Alında bakacak olursanız bu şifrelerin temel amacı bizim şifremizi kırarak yayına erişilmesini engellemek değildir. Çünkü biss şifreleme tekniğinde hiçbir karmaşa ya da algoritma bulunmaz. Yayınlarda şifre vardır ve bu şifre girilmeden yayın açılmaz. Şifreyi bilen ise yayını açıp izler. Oldukça basittir.

Uydu Üzerinden Biss Şifresi İle Yayın Yapan Kanallar

TV8, TV 8.5, NTV Spor, NTV, TRT, TRT HD, TRT Spor, Star Tv gibi kanallar maç yayını sırasında şifreli yayına geçiyorlar. Bu şifreler de biss şifrelerdir. Eğer ki kanalların Türkiye içerisinde açıkladığı biss şifrelerini biliyorsanız bu yayınların şifrelerini girerek şifreli yayından çıkarıp basitçe izleyebiliyorsunuz.

Biss Key Uydu Alıcısına Nasıl Girilir?

İnternette ya da herhangi bir kaynaktan biss şifresini kolaylık elde edebilirsiniz. Peki, bu biss’i bulduktan sonra bu şifreyi nereye girecek de maçı nasıl şifresiz yayından izleyebileceksiniz?
Bunun cevabını da internette bulabilirsiniz çünkü her uydunun kendine özel biss şifresi vardır. Bu sayede ufak bir araştırma yaparak uydu alıcınızın internet üzerinden yayınlanan biss şifresine erişebilir, bu şifreyi girerek şifreli olan kanalınızı şifresiz olarak izleyebilirsiniz.

D-Smart Biss Şifresi Nasıl Girilir?

D-Smart şifreli yayınlarını biss key girerek izleyebilmeniz için aşağıda yer alan adımları sırasıyla takip etmeniz gerekir. Eğer ki yeni yazılım yüklediyseniz sırasıyla Sistem ayarları – Televizyon sistemi (Şifre ekranına 0000 yazılacak) – sayfanın altında kırmızı nokta ilan düzenle yazısına tıklayın daha sonra da biss kısmına gelin. Son olarak İzlemek istediğiniz kanalın adını provider olarak girin ve 100000 yazın. Şifreli kanal şifresiz olarak yayınlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan NASA'nın gözdesi 'Lost in Space' ilk fragmanı yayınlandı.. başlıklı makalemizde bilim kurgu dizisi, Lost in Space ve Lost in Space dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.