Cilt Kanseri Nedenleri ve Korunma Yöntemleri

tarafından
118
Cilt Kanseri Nedenleri ve Korunma Yöntemleri

Cilt kanseri hastaları neden çoğaldı? Cilt kanserinden korunmanın yolları nelerdir ? Kaç çeşit cilt kanseri vardır? Risk altında olan kimler?

Günümüzde hemen her insanda görülen sonradan çıkan et ben yada dikine uzayan et sarkıtları aklımıza ilk cilt kanseri riskini getiriyor.

Sadece bunlarla da sınırlı değil kullanılan tarım ilaçları, aldığımız kimyasallar, zayıflayan bağışıklık sistemi ile bir araya gelince bir yerden dışarı atıyor hastalık kendini..

Ozon tabakasının günden güne incelerek güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını dünyamıza hemde çok yoğun ve dik açıdan vermesi yeryüzüne olduğu gibi biz insanlar içinde büyük tehdit demektir.

Genellikle güneşli havalarda bu durumdan muzdarip olan bir suru insan mevcut, yüz ve boyun bölgesinde sarkan et, siğil yada benler çoğaldıkça yada olanlar üzerinde deforme olduysa mutlaka bir cildiye uzmanına görünmeli.

Güneş ile direkt temasta olan el, yüz , boyun, kol ve bacak bölgelerinde çok daha fazla görünüyor..

Güneş ışınları bizler için evet çok faydalı fakat özellikle yaz aylarında belirli saatlerde güneşe çıkmak sakıncalı

Güneşin en tepede ve ışınların direk vurduğu saatler genellikle öğle saatleridir. Mümkün olduğunca bu saatlerde güneşe maruz kalmamaya özen gösteriniz . Yada dışarı çıkmak istediğinizde mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremi kullanmak cilt kanseri önüne bir nebzede geçmek için önemli. En azından bizler kendi önlemimizi almış olalım…