Çelik Raf Deyip Geçmeyin

tarafından
67
Çelik Raf Deyip Geçmeyin

Çelik Raf Deyip Geçmeyin

Çelik Raf Sistemleri

Çelik Raf Fiyatları

Arşivleme ve depolama konusunda pratik olduğu için çelik raf tercih edilmekte. Rulo saçlar değişik ebatlarda kesilerek üzerinde delik açma ve büküm işleri gerçekleştirilmesinin ardından oluşan raflara çelik raf deniyor. Çelik raflar çelik raf profili, plastik taban, cıvata ve somun gibi bileşenler bir araya getirilerek kuruluyor. Çelik raf profilinin üzerinde bulunan çok sayıda delik sayesinde raf yüksekliği istendiği gibi ayarlanıyor.

Çelik raf profili, plastik taban, cıvata, somun ve rafların bir araya geldiği sisteme deniliyor. Plastik tabanın kullanılma amacı zemin ile temasın kesilerek arşivin ya da depolanan şeyin su ve rutubet gibi zararlı oluşumlardan etkilenmesini engellemek oluşturuyor. Çelik raf kullanıldığı zaman hem arşivleme ve depolanma alanında daha fazla yerden kazanılmış olunuyor hem de pratik ve dayanıklı bir sistem olduğu için de tercih nedeni oluyor.

Standart olarak gri renkte üretilen çelik raflar, daha estetik görünmesi için değişik renklerde boyanabiliyor. Boyama sonrası fırınlama işlemi gerçekleştirildiği için sağlık açısından da olumsuz bir yönü bulunmuyor.

Çelik raf siteminin tercih edilmesindeki en büyük faktör fiyatı oluyor. Maliyet açısından ekonomik olan çelik raflar açık ya da kapalı sistem kullanılarak yapılıyor. Genel olarak metal raflar birçok kurum tarafından tercih ediliyor. Kolay kurulum ve pratik kullanım özellikleri nedeni ile zamandan da tasarruf ettiren çelik raflar, paslanmaz özellikleri ile de dikkatleri üzerinde topluyor.
İş yerlerinde dosya ve klasörlerin düzen içinde durması, arandığı zaman kolaylıkla bulunması gibi pratiklikler çelik raflar sayesinde mümkün oluyor.

İş yaşamında profesyonellik duygusu uyandıran çelik raflar, iş hayatına akılcı çözümler de sunuyor.
Yüzde 100 geri dönüşümlü olarak üretilen raflar sağlamlık, işçilik, zamandan tasarrufluk göz önüne alındığında iş dünyasının vazgeçemediği sistemler arasında yer alıyor. Ayrıca çevreye zarar vermemesi, işlevselliğini kaybetmemesi ve uzun ömürlü olması da diğer artı noktaları arasında yer alıyor.

Çelik raflar evrak sirkülasyonunun yoğun olduğu kurum ve kuruluşlarda en sık kullanılan raf çeşidi olmakla beraber pratik olması ve kullanıcıya kolaylık sağlaması bakımından her yerde kullanılmaya uygundur.

Çelik Raf Modelleri

İşletmelerde ve iş yerlerinde kullanılan raf sistemleri malların depolanması, dokümanların arşivlenmesi ve güvenle saklanması bakımından hayati bir öneme sahip bulunuyorlar.
Taşınma esnasında sağladığı kolaylıklardan, depolama alanlarının verimli kullanılmasına kadar her konuda kolaylık sağlamasının yanı sıra iş gücünden de tasarruf ettiren çelik raflarda ihtiyaç belirlemeli ve çelik raf modellerini bu ihtiyaca göre tespit etmeli.

Raf sistemlerini ve doğru raf modelini tespit eden işletmeler karlılıklarına karlılık katıyor.
Çelik raf modellerinde arşivlemenin ve evrak sirkülasyonunun fazla olduğu yerlerde dosya dolapları ve çelikten yapılmış kartoteks dolap modelleri kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan Amerika'da Üretilen Araçlarda Park Sensörü Zorunlu Oldu başlıklı makalemizde Amerika'da park sensörü zorunlu ve Amerika'da yeni araçlara park sensörü zorunlu oldu hakkında bilgiler verilmektedir.