Beşiktaş Yıkıldı! Allianz Arena’da büyük hüsran..

tarafından
90
Beşiktaş Yıkıldı! Allianz Arena’da büyük hüsran..

Türkiye’nin en köklü takımlarından olan Beşiktaş dün akşam tüm Türkiye’ yi ekranlara kilitledi.
Şampiyonlar liginde gruptan liderlikle çıkan Beşiktaş Avrupada Türkiye’nin adeta göğsünü kabarttı. Son 16 mücadelesinde ise Alman devi Bayern Munih ile eşleşen Beşiktaş eşleştiği ilk günden maç gününe kadar hep kendinden emin ne istediğini bilen bir takımdı.
Bayern Munih deplasmanında olan ilk maç dün oynandı. Ne yazık ki sahadan hiç istenilen bir sonuç çıkmadı. Maça iyi başlayan Beşiktaş defansta yapılan bir hata sonucunda Vida’ nın faulu sonrasında hakemin direk kırmızı kartıyla Beşiktaş 10 kişi kaldı.
Zaten Bayern Munih gibi takımlarla oynarken maç 11e 11 olsa dahi çok aşırı zorlanılacak bir maç olacağı belliyken birde maçın başında kırmızı kart görüp 10 kişi kalan Beşiktaşlı futbolcular adeta oyundan düştü.
Bütün planları alt üst olan Şenol Güneş gerekli tedbirleri alsada ilk yarısı Beşiktaş 1-0 geride bıraktı. İkinci yarı başladığında golünde etkisiyle daha rahat bir Bayern Munih vardı. Sürekli atak yapan atakları sonucunda gol bulan taraf Bayern Munih oldu, Ve sahadan 5-0’lık galibiyetle ayrıldı.
Şenol hoca maçtan sonra yaptığı açıklamada artık Süper lige odaklanacaklarını,Süper ligde şampiyon olmak istediklerini söyledi. Avrupa macerasının bittiğini de sözlerine ekleyen Şenol Güneş basın toplantısını bitirdi.